Podróż z majowym wydaniem „Szklarni, Tuneli, Osłon”

W maju na łamach STO zabieramy Państwa w kilka ciekawych warzywniczo miejsc.
Pierwszym z nich są Włoszakowice koło Leszna, gdzie kwitnie uprawa ogórków sałatkowych i pomidorów mięsistych. Kolejnym celem podróży jest małopolska Bochnia z pomidorowymi specjałami rosnącymi w tunelach foliowych, a następnie udajemy się w okolice Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie można się przyjrzeć całorocznej uprawie sałaty i rzodkiewki. Odwiedzamy również wielkopolskie gospodarstwo specjalizujące się w produkcji rozsad warzyw gruntowych. Na koniec zaglądamy do słonecznej Hiszpanii, aby zobaczyć, jak funkcjonują tamtejsze giełdy.
 

W majowym STO tradycyjnie znaleźć można też garść praktycznych informacji ochroniarskich dotyczących m.in. zwalczania mszyc i mączlików oraz ciekawostki z zakresu techniki szklarniowej – tym razem sporo uwagi poświęcamy preparatom do cieniowania dachów szklarni.

Poleca Aleksandra Czerwińska-Nowak, redaktor naczelna miesięcznika „Szklarnie, Tunele, Osłony”.
 
Numer 5/2018 miesięcznika „Szklarnie, Tunele, Osłony” można nabyć w sklepie Plantpressu.

Related Posts

None found

Poprzedni artykułCiech przejmuje hiszpańskiego dostawcę środków ochrony roślin
Następny artykułŚwięto Róży bez atmosfery

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.