W pełni zautomatyzowana uprawa

Firma 80 Acres Farms z siedzibą w Cincinnati (USA) ogłosiła, że buduje pierwszą w pełni zautomatyzowany obiekt w systemie CEA – kontrolowanego rolnictwa środowiskowego w Stanach Zjednoczonych.
Po ukończeniu projekt będzie obejmował ponad 1,3 ha w pełni zautomatyzowanej uprawy w systemie wielopoziomowych półek doświetlanych LED-ami i ogrzewanych ze źródeł geotermalnych. 
Wytworzone warzywa – zioła kulinarne, liściasta sałata, jarmuż, winogrona,  pomidory cherry, ogórki i papryka – będą dostarczane do lokalnych sieci handlowych. -Udowodniliśmy już, że możemy dostarczać naszym klientom najświeższe, najlepiej smakujące i odżywcze produkty wytwarzane lokalnie, wykorzystując energię odnawialną, bardzo mało wody i bez pestycydów – powiedział Mike Zelkind, współzałożyciel i dyrektor generalny z 80 Acres Farm. 
Produkcja w obiekcie będzie zautomatyzowana od posadzenia uprawy aż do zbiorów, 80 pracowników firmy będzie zarządzać nim i nadzorować robotykę, sztuczną inteligencję, analitykę danych i całodobowe czujniki monitorujące i systemy kontroli, aby zoptymalizować każdy aspekt produkcji w pomieszczeniach.  
80 Acres Farms ma siedzibę Spring Grove k. Cincinnati, gdzie została założona w 2015 roku. Obecnie zatrudnia ponad 60 osób w Cincinnati i innych firmach zajmujących się badaniami i rozwojem, inżynierią i zakładami produkcyjnymi w trzech innych stanach. 
za: hortibiz.com

Related Posts

None found

Poprzedni artykułV Małopolskie Targi Żywności
Następny artykułPestycydy to leki dla roślin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.