Strona główna Tagi Uprawy szklarniowe

uprawy szklarniowe

Zbiory warzyw szklarniowych w Rosji

Ministerstwo Rolnictwa FR opublikowało komunikat o wynikach upraw pod szkłem osiągniętych w Rosji do połowy czerwca bieżącego roku. Cytowany przez portal fruitnews.com komunikat podaje, że było to o 10,7% więcej, niż w w tym samym czasie roku 2017.

Podróż z majowym wydaniem „Szklarni, Tuneli, Osłon”

W maju na łamach STO zabieramy Państwa w kilka ciekawych warzywniczo miejsc.

Co w pierwszym numerze miesięcznika „Szklarnie Tunele Osłony”?

W inauguracyjnym, styczniowym numerze STO przygotowaliśmy wiele ciekawych tematów dla producentów szklarniowych, z których wielu rozpoczęło już nowy sezon.

Tornado zniszczyło 200 hektarów upraw szklarniowych w Hiszpanii

Tornado zburzyło ogromną ilość szklarni w El Eljido w hiszpańskiej Andaluzji w ostatnią sobotę 6 stycznia. Według pierwszych szacunków zniszczone zostały uprawy na powierzchni 200 hektarów - informuje serwis Horti Daily.

W listopadowym „Haśle Ogrodniczym” podsumowania i nowalijki

Zbliża się koniec roku, a czas ten zazwyczaj skłania do analiz, rozliczeń i podsumowań. Nie inaczej jest w branży ogrodniczej. Dlatego zapraszam do lektury najnowszego numeru „Hasła Ogrodniczego”, w którym prezentujemy analityczny materiał dotyczący sytuacji w ogrodnictwie szklarniowym w mijającym sezonie.

Mróz niszczy wiele włoskich upraw warzyw

Fala mrozów, która w ostatnim tygodniu nawiedziła Europę, zaskoczyła producentów we Włoszech. Jak mówią – takiego mrozu nie widzieli od dziesięcioleci.

Magazynowanie energii pod osłonami

Jednym z głównych trendów w uprawie roślin pod osłonami jest poszukiwanie rozwiązań pozwalających na zmniejszenie zużycia energii oraz ograniczenie jej kosztów. W produkcji pod osłonami największe znaczenie ma energia cieplna. Koszty ogrzewania obiektów stanowią nawet do 70% nakładów ponoszonych na produkcję w danym sezonie.

Ogórki w fazie kwitnienia

W Polsce niewiele gospodarstw wyspecjalizowało się w uprawie ogórków pod osłonami. Jedno z większych zagłębi zlokalizowane jest w okolicy Nowego Sącza.

Nowinki techniczne w Gołuchowie

Podczas Dni Ogrodnika 13–14 września zaprezentowano wiele ciekawych nowinek technicznych wykorzystywanych w szklarniach i tunelach foliowych.

Wyspecjalizowani w uprawie pomidorów

W miejscowości Tłokinia Kościelna koło Kalisza, największego zagłębia ogrodniczego, znajduje się wiele 1,5-hektarowych obiektów szklarniowych. W czerwcu br. odwiedziłam jedno z gospodarstw, którego właściciele od ponad 30 lat specjalizują się w uprawie pomidorów. Swoją wiedzą i zaangażowaniem chętnie dzielą się z młodszym pokoleniem ogrodników.