Więcej niszowych upraw w rosyjskich szklarniach

Uprawa szklarniowa ogórka
Pod rosnącymi połaciami rosyjskich szklarni ma być więcej miejsca na gatunki niszowe – za takie uznawane są tam papryka słodka, bakłażan, sałaty, zioła. Ten sektor produkcji, zajmujący obecnie około 3% powierzchni uprawnej pod szkłem, ma w najbliższych latach rosnąć szybciej niż uprawy ogórków i pomidorów.

Do roku 2023 lub następnego w rosyjskich szklarniach ma się podwoić powierzchnia uprawa gatunków niszowych – papryki, bakłażana, sałat i innych liściowych, ziół. Popyt na paprykę i bakłażany jest oceniany na około 300 tys. ton rocznie. By go zaspokoić, należy zająć pod ich uprawy dodatkowe 700 ha szklarni.

Segment szklarniowych ogórków i pomidorów powinien do 2020 roku zaspokoić rynek wewnętrzny Federacji Rosyjskiej. W bieżącym roku do drugiej dekady października w rosyjskich szklarniach zebrano 490,6 tys. ton ogórków i 299 tys. ton pomidorów.

za: hortibiz.com

Related Posts

None found

Poprzedni artykułSzkolenie pomidorowo-ogórkowe w Tłokini Kościelnej
Następny artykułMołdawia wzmacnia eksport do Chin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.