Jest chętny na 80 ha szklarni?

Według redakcji „Kommersanta” Grupa Avilon Aleksandra Warszawskiego szuka nabywcy kompleksu szklarniowego Agro-Invest. Według tych informacji, kilku uczestników rynku otrzymało oferty od VTB Capital – firmy zatrudnionej do przeprowadzenia transakcji.
Agro-Invest zarządza w regionie Kałudze szklarniami o łącznej powierzchni 80 hektarów, kompleks ten znajduje się w pierwszej dziesiątce największych rosyjskich przedsiębiorstw szklarniowych. Pierwsze 20 hektarów szklarni zostało oddanych do użytku w 2014 r., w 2016 r. powierzchnia wzrosła do 43 ha, w 2017 r. – do 68 hektarów, w 2018 r. – do 80 hektarów. W przyszłym roku – według strony internetowej firmy – planowana jest ekspansja do 130 hektarów,. Kompleks specjalizuje się w uprawie pomidorów, według własnych danych roczna produkcja przekracza 35 tysięcy ton warzyw, które sprzedawane są pod marką „My Summer”. W 2017 r. 80% sprzedaży stanowiły sieci detaliczne, 20% – segment hurtowy Produkty firmy są obecne w sieciach „Rozdroży”, „Dixie”, „Alfabetu Smaku”, „Lenty”, Metro itp.
 
za: agroinvestor.ru

PG

Related Posts

None found

Poprzedni artykułJagodowe z Gruzji
Następny artykułMarchew na Ukrainie zdrożała o 60%

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.