Doroczne spotkanie Stowarzyszenia Polskich Szkółkarzy

Tegoroczne spotkanie zostało zwołane do Krynicy dając dodatkowo okazję do czynnej rekreacji - jak na zamówienie świeży śnieg i lekki mróz.

Konwencja przedłużonego weekendu, który można poświęcić i meritum, i wypoczynkowi jest akceptowana – frekwencja tych corocznych spotkań jest zawsze wysoka, niezależnie od miejsca zwołania stawiają się na nie szkółkarze nawet z bardzo odległych stron kraju: inaczej jest traktowane zaproszenie zarządu stowarzyszenia na kilkudniowy wyjazd z osobą towarzyszącą, a i inaczej zawiadomienie o kolejnym zebraniu z „obecnością obowiązkową”.

Tenże właśnie mróz (ale wcześniejszy – z początku miesiąca i znacznie silniejszy) oraz śnieg (a raczej jego brak) był głównym tematem spotkania. Większość zaproszonych prelegentów omawiała możliwości postępowania z roślinami po zimie – zasilania ich, ochrony i jednocześnie łagodzenia spodziewanych stresów mrozowych. Przedstawiano również firmowe programy nawożenia na cały sezon oraz zastanawiano się nad efektami różnych sposobów przechowywania materiału szkółkarskiego. Zawsze obecna na spotkaniach Stowarzyszenia tematyka prawna (aktualności prawa pracy), na tym ostatnim była poszerzona o kwestie rejestracji odmian, funkcjonowania Krajowego Rejestru Odmian oraz Księgi Ochrony Wyłącznego Prawa.

Więcej informacji – wkrótce na naszej stronie oraz w „Szkółkarstwie”

pg 

Related Posts

None found

Poprzedni artykułWalczyć o swoje…
Następny artykułWaloryzacja emerytur i rent rolniczych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.