„Wiosna na podkarpackich plantacjach truskawek i malin”

Przedwiośnie może nam lada dzień zamienić się w pełną wiosnę, więc bezpieczniej jest przyjąć, że w gospodarstwach zajmujących się produkcją truskawek czy malin to już ostatnie spokojne dni przed początkiem kolejnego sezonu. Może warto jeden z nich wykorzystać do odwiedzenia Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale? Na przykład najbliższy poniedziałek, 13 marca…? – Powodem może być tytułowa konferencja.

Wiosna jest chyba tylko pretekstem – organizatorzy zaproponowali bowiem tematykę daleko wybiegającą poza tę porę roku. To, co zapewne usłyszymy od Tomasza Pieniaka (Vivai Mazzoni) może zdecydować o wyglądzie naszych plantacji w najbliższym roku czy dłużej – będzie on przedstawiał ekonomiczne aspekty produkcji truskawek. W aktualnej sytuacji w ogrodnictwie – temat jak najbardziej na czasie. Korespondować z  tym będzie wykład dra Andrzeja Grendy (Yara Poland) na temat racjonalnego nawożenia. Chociaż w sadowniczych uprawach nawozy stanowią kilkanaście procent kosztów produkcji, jednocześnie są najbardziej plonotwórczymi środkami produkcji. Warto więc optymalnie z nich korzystać. Jak i czym osłaniać plantacje jagodowych – dosłownie – przedstawi Tomasz Poliszak (Agrimpex), zaś niepokojących się czy znajdą na konferencji coś dla siebie producentów malin uspokajamy – o zakładaniu plantacji tych roślin powie dr Paweł Krawiec (UP Lublin).
 
Tak więc – do zobaczenia w poniedziałek, w PODR Boguchwała!

Szczegółowy program spotkania – w kalendarzu.

pg
      

Related Posts

None found

Poprzedni artykułRolnictwo potrzebuje coraz więcej pracowników sezonowych
Następny artykułKluby za uchwałą ws. uczczenia pamięci Mariana Raciborskiego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.