Strona główna Tagi łódź

łódź

Zielone EXPO 2024 odbędzie się w Łodzi

Zgromadzenie Ogólne AIPH (Międzynarodowa Organizacja Producentów Roślin) przyznało Łodzi prawa do organizacji Expo Horticultural w 2024 roku.

Związek Szkółkarzy Polskich i Łódź chcą Expo Horticultural

Związek Szkółkarzy Polskich jest partnerem merytorycznym i społecznym w staraniach Łodzi o lokalizację EXPO Horticultural w 2024 roku. ZSP – od niedawna członek AIPH (Międzynarodowej Organizacji Producentów Roślin) – wspiera polską kandydaturę w ubieganiu się o to prestiżowe wydarzenie. Już w końcu marca rozstrzygnie się czy Łódź otrzyma od AIPH rekomendację niezbędną do uzyskania ostatecznej decyzji BIE – Międzynarodowego Biura Wystaw w Paryżu.

Gratka dla miłośników storczyków – od piątku wystawa tych kwiatów w Łodzi

Prawie 200 taksonów tj. gatunków i odmian storczyków pochodzących ze strefy tropikalnej będzie można oglądać od piątku w łódzkiej palmiarni. Ekspozycja będzie czynna do niedzieli 20 listopada. Jak poinformowała PAP Life Maria Kaczmarska z Miejskiego Ogrodu Zoologicznego i Zarządu Zieleni Miejskiej w Łodzi, wystawa zostanie zaaranżowana w oddzielnej, specjalnie w tym celu wydzielonej szklarni.

Targi Natura Food

Od 7 do 9 października w Łodzi odbywały się IX Międzynarodowe Targi Żywności Ekologicznej i Naturalnej Natura Food. W tym roku uczestniczyło w nich ok. 350 wystawców z Polski i zagranicy (m.in. z Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Czech, Litwy, Grecji i Szwecji), którzy zaprezentowali ofertę produktów ekologicznych, m.in. przetworów z owoców i warzyw, soków, a także słodyczy.

Z powodu suszy w Łódzkiem masowo giną sosny i świerki

W Łódzkiem – z powodu braku wody - masowo giną sosny i świerki. Tylko na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi obszar zamierania tych drzew obejmuje ok. 3,8 tys. ha. Problem dotyczy także innych regionów Polski.

70 tys. tulipanów w łódzkim Ogrodzie Botanicznym

Ponad 70 tys. tulipanów zakwitnie tej wiosny w łódzkim Ogrodzie Botanicznym, który od piątku zaprasza po zimowej przerwie. Można w nim znaleźć już oznaki wiosny - kwitnące przebiśniegi, przylaszczki, śnieżniki i cebulice.

W Łodzi powstanie bank genów roślin zagrożonych wyginięciem

Pozyskiwanie, namnażanie i reintrodukcja do naturalnych siedlisk gatunków roślin woj. łódzkiego zagrożonych wyginięciem to cel programów, których wdrażanie rozpoczął Ogród Botaniczny w Łodzi. Ich łączna wartość to prawie 2,5 mln zł.

Natura Food 2015

Targi Natura Food odbywały się 2-4 października w Łodzi. Pośród stoisk z domowymi wyrobami wędliniarskimi, serami i ogromną różnorodnością produktów kosmetycznych, można było znaleźć kilka bardzo ciekawych i nowatorskich produktów z owoców.

W Ogrodzie Botanicznym w Łodzi otwarto Skansen Roślinny

W Ogrodzie Botanicznym w Łodzi otwarto Skansen Roślinny. Ponad stuletnia zagroda wiejska oraz tradycyjny ogród i sad ze starymi odmianami jabłoni tworzą Skansen Roślinny, który został otwarty w poniedziałek w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi. 

Polsko-Arabski Kongres Gospodarczy PolandArabiya Łódź 2015

Regionalna Izba Gospodarcza - Łódź organizuje w dniach 13-14 maja 2015 r. w Instytucie Europejskim w Łodzi Polsko - Arabski Kongres Gospodarczy PolandArabiya. Organizatorzy spodziewają się trzystu uczestników z państw reprezentujących kilkanaście krajów arabskich oraz Polski.