Związek Szkółkarzy Polskich i Łódź chcą Expo Horticultural

Wojciech Wróblewski
Związek Szkółkarzy Polskich jest partnerem merytorycznym i społecznym w staraniach Łodzi o lokalizację EXPO Horticultural w 2024 roku. ZSP – od niedawna członek AIPH (Międzynarodowej Organizacji Producentów Roślin) – wspiera polską kandydaturę w ubieganiu się o to prestiżowe wydarzenie. Już w końcu marca rozstrzygnie się czy Łódź otrzyma od AIPH rekomendację niezbędną do uzyskania ostatecznej decyzji BIE – Międzynarodowego Biura Wystaw w Paryżu.

W poniedziałek  19 lutego podczas konferencji prasowej prezydent Łodzi Hanna Zdanowska oficjalnie poinformowała, że Łódź zgłasza swój akces o organizację EXPO Horticultural w 2024 r. W konferencji uczestniczyli także Wojciech Wróblewski – prezes Związku Szkółkarzy Polskich i Agnieszka Żukowska – prezes Agencji Promocji Zieleni.
 
– Po raz pierwszy w Polsce ma szansę powstać duża wystawa ogrodnicza promująca nie tylko filozofię życia wśród zieleni i ideę świadomego kształtowania przestrzeni, ale też ogrodniczą branżę.  Dlatego nie wahaliśmy się włączyć w te starania – mówił Wojciech Wróblewski.

Unikalne w kandydaturze Łodzi jest to, że wystawa odbywać się będzie w sercu miasta – na powierzchni około 70 ha. Na potrzeby wystawy zostaną zrewitalizowane istniejące już parki, ale także utworzone nowe tereny zieleni na dotychczasowych nieużytkach.  Stąd też proponowany temat EXPO – „Nature of the City – Natura Miasta”, który będzie się koncentrował na idei rewitalizacji i wykorzystaniu potencjału zieleni w poprawie jakości życia mieszkańców dużych miast, tworzenia przyjaznego i zdrowego środowiska do życia – pracy, mieszkania oraz odpoczynku, rozrywki i rekreacji.

Według szacunków i analiz wystawę może odwiedzić nawet 4 mln gości z Polski i całego świata. Będzie trwała pięć miesięcy – od końca kwietnia do końca września.

WG

Na podstawie informacji prasowych ZSP  

Related Posts

None found

Poprzedni artykułMeteo: nadchodzą długotrwałe mrozy
Następny artykułTrwa nabór wniosków o pomoc na „Modernizację gospodarstw rolnych”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.