70 tys. tulipanów w łódzkim Ogrodzie Botanicznym

Ponad 70 tys. tulipanów zakwitnie tej wiosny w łódzkim Ogrodzie Botanicznym, który od piątku zaprasza po zimowej przerwie. Można w nim znaleźć już oznaki wiosny - kwitnące przebiśniegi, przylaszczki, śnieżniki i cebulice.

Na nowy sezon przygotowane zostały kolejne udogodnienia dla zwiedzających. Żeby przywrócić walor krajobrazowy Ogrodu Japońskiego oczyszczono brzegi stawów znajdujących się na jego terenie, a w alei lipowej pojawiły się nowe ławki.

Powiększono także, cieszący się w zeszłym sezonie ogromnym zainteresowaniem, przedogródek w „Skansenie roślinnym”, a wraz z nim kolekcję roślin tradycyjnych ogrodów przydomowych. Za stodołą założone zostało pole, na którym już w tym roku wyrośnie kolekcja zbóż obecnie uprawianych oraz tych historycznych, tj. pszenica płaskurka czy pszenica samopsza.

Na przełomie kwietnia i maja Ogród Botaniczny zaprasza na plenerową wystawę tulipanów, która w tym roku odbędzie się w nowym miejscu. W tym sezonie przeszło 50 tys. tulipanów prezentowanych będzie na rabatach w kształcie ogromnych okręgów – pozostałe tulipany zakwitną w różnych miejscach Ogrodu. Szacuje się, że w „Botaniku” zakwitnie w sumie ponad 70 tys. tulipanów.

W tym sezonie w Ogrodzie zaplanowano 10 różnego rodzaju wystaw i imprez plenerowych – najbliższa wystawa „CITES w ogrodzie i na parapecie” odbędzie się w dniach 22-24 kwietnia.

Ogród Botaniczny w Łodzi czynny będzie codziennie do 31 października, a później znów zapadnie w „zimowy sen”.

Źródło:

Related Posts

None found

Poprzedni artykułEksport na Ukrainę – „nie jest dobrze”
Następny artykułNajlepiej idą migdały

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.