Gratka dla miłośników storczyków – od piątku wystawa tych kwiatów w Łodzi

Prawie 200 taksonów tj. gatunków i odmian storczyków pochodzących ze strefy tropikalnej będzie można oglądać od piątku w łódzkiej palmiarni. Ekspozycja będzie czynna do niedzieli 20 listopada. Jak poinformowała PAP Life Maria Kaczmarska z Miejskiego Ogrodu Zoologicznego i Zarządu Zieleni Miejskiej w Łodzi, wystawa zostanie zaaranżowana w oddzielnej, specjalnie w tym celu wydzielonej szklarni.
Zostanie w niej zgromadzonych ok. 200 taksonów tj. gatunków i odmian storczyków pochodzących ze strefy tropikalnej. Będą one wyeksponowane na pniach epifitycznych, pokazujących sposób ich wzrostu w środowisku naturalnym. Podczas ekspozycji będzie można zobaczyć m.in. przedstawicieli takich rodzajów jak: Dendrobium sp., Phalaenopsis sp., Cattleya sp., Cymbidium sp., Paphiopedilum sp., Vanda sp., Dracula sp. i inne.
 
Podczas wystawy będzie można poznać biologię oraz uprawę tych roślin w warunkach domowych. Ekspozycji towarzyszyć będzie kiermasz roślin oraz akcesoriów do uprawy storczyków.
 
W dniach 11-13 listopada odbędą się również prelekcje oraz warsztaty, prowadzone przez członków Polskiego Towarzystwa Miłośników Storczyków i pracowników Ogrodu Botanicznego. Będzie można dowiedzieć się jak uprawiać te kwiaty np. w terrarium. 

Related Posts

None found

Poprzedni artykułDobre zbiory marchwi we Francji
Następny artykułSpotkanie ministrów rolnictwa Polski i Chin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.