Europejskie Święto Jabłka Obrazów 2014

Wieniec Europejskiego Święta Jabłka
Już tradycyjnie 13-14 września w miejscowości Obrazów, centralnie położonej w sandomierskim rejonie sadowniczym, odbyło się Europejski Święto Jabłka, które dla regionu ma charakter dożynek ogrodniczych.

Imprezie towarzyszyły bogate ekspozycje firm działających w otoczeniu ogrodnictwa w zakresie rozwiązań technologicznych, maszyn, urządzeń, obsługi finansowej i ubezpieczeniowej oraz doradztwa.

Ważnymi ekspozycjami Święta były wystawy prezentujące oferty handlowe i wyniki produkcyjne sadów z minionego sezonu, których autorami byli producenci indywidualni, urzędy gmin, grupy producentów oraz podmioty organizujące dystrybucję owoców.

Gospodarzami Święta byli przodujący producenci Magdalena Płaza z Rożek i Paweł Komorowski z Bilczy. Poza aspektami merytorycznymi była to okazja do biesiadowania i zabawy w kulminacyjnym okresie dla zbiorów jabłek. W rozmowach starano się nie wprowadzać smutnego nastroju wynikającego ze skutków embarga i dawał się wyczuć ostrożny optymizm co do przyszłości sadownictwa tego regionu.

Tekst i fot. Janusz Suszyna

Zobacz również: Europejskie Święto Jabłka Obrazów 2014, Na dożynkach sadowniczych w Obrazowie

Related Posts

None found

Poprzedni artykułW tym tygodniu nowe propozycje wsparcia producentów owoców i warzyw
Następny artykułKE może wykorzystać jeszcze 425 mln euro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.