Sadownicze Dożynki w Obrazowie

Na Jabłkobraniu 2013; fot. A. Łukawska
Gmina Obrazów (woj. świętokrzyskie) zaprasza w najbliższy weekend 13-14 września na tradycyjne Europejskie Święto Jabłka, czyli XV Jabłkobranie.

Impreza w Obrazowie, uważana za jedyne w Polsce dożynki sadownicze, co roku jest okazją do spotkania sadowników, nie tylko z regionu sandomierskiego. W sobotę odbędzie się konkurs na Euro Sołtysa, w niedzielę zaś od godz. 10.00 zaprezentują się producenci środków produkcji; będzie można skorzystać również z konsultacji u doradców sadowniczych. Następnie tradycyjnie w intencji sadowników odprawiona zostanie msza św., po której odbędą się obrzędy dożynkowe.

Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji, koncertów i pokazów – m.in. Mistrzostwa Polski w Piciu Soku Jabłkowego.

Organizatorem Europejskiego Święta Jabłka jest samorząd gminy Obrazów oraz ProCam Polska, patronat nad wydarzeniem objęli Minister Rolnictwa, Wojewoda Świętokrzyski i Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.

Dokładny program imprezy zobaczyć można tutaj.

Related Posts

None found

Poprzedni artykułKongres o bezpieczeństwie żywności
Następny artykuł„KE nie rozumie zasad, które sama określiła”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.