Strona główna Tagi Różaneczniki

różaneczniki

W najnowszym numerze „Szkółkarstwa”

Właśnie ukazał się trzeci tegoroczny numer "Szkółkarstwa", który powstawał w czasie, kiedy tematem numer jeden był koronawirus. Choć początkowa faza pandemii zasiała niepokój w naszej branży, ostatecznie okazało się, że popyt na rośliny ozdobne był w tym sezonie nadzwyczajnie wysoki.

„Profesor Wojtaszek”- nowa odmiana różanecznika z UR

Pracownicy Wydziału Biotechnologii i Ogrodnictwa złożyli do Centralnego Ośrodka Badania Odmian Roślin Uprawnych wniosek dotyczący przyznania wyłącznego prawa do ochrony dla nowej oryginalnej polskiej odmiany różanecznika ‘Profesor Wojtaszek’.

Wykrycie Phytophthora foliorum w Hiszpanii i Szkocji

W raporcie 3/2018 dotyczącym nowych zagrożeń fitosanitarnych dla Polski PIORiN informuje o wykryciu w Europie na roślinach różanecznika Phytophthora foliorum Donahoo at al.

Nowe odmiany różaneczników i azalii

Co roku na świecie otrzymywanych jest kilkaset nowych odmian różaneczników i azalii. W artykule przedstawiam dziewięć wartościowych kreacji tych roślin, które trafiły w ostatnim czasie na rynek.

Różanecznik ‘Cunningham’s White’ – mieszaniec wyjątkowy

Tytułowy różanecznik (Rhododendron) wprawdzie jest u nas powszechnie znany, ale niezbyt często spotyka się go w produkcji i uprawie, chociaż ze wszech miar na to zasługuje, nie ma bowiem wygórowanych wymagań wobec jakości gleby. W odróżnieniu od zdecydowanej większości znanych nam różaneczników urośnie niemal wszędzie.

Co nowego w uprawie roślin wrzosowatych?

Popularność roślin wrzosowatych w Niemczech nie spada od lat. Właśnie tam powstało wiele ciekawych odmian wrzosów, wrzośców oraz różaneczników, ponadto w niemieckich ośrodkach badawczych prowadzi się liczne doświadczenia z tymi roślinami. W niniejszym artykule przedstawiam najnowsze doniesienia dotyczące uprawy roślin wrzosowatych, które opracowałem na podstawie niemieckiej prasy branżowej.