Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
27.12.2015

Rębaki wagi ciężkiej

Model 280xp pracuje z silnikami 115-205KM, gardziel ma średnicę 460x520 mm

Model 280xp pracuje z silnikami 115-205KM, gardziel ma średnicę 460x520 mm

Założona w 1983 rokuw Stanach Zjednoczonych  Bandit Industries Inc. jest jednym z największych światowych producentów sprzętu do rozdrabniania drewna i przetwarzania jego odpadów, w tym maszyn o ręcznym podawaniu surowca lub z zamontowanym hydraulicznym chwytakiem, frezarek do pni, maszyn mulczujących i recyklerów.  Na świecie w firmach komunalnych, utrzymania zieleni, tartakach, lasach, firmach OZE pracuje ponad 50.000 różnego typu maszyn Bandit. Prezentujemy kilka modeli cięższych typów, jakie mogą znaleźć zastosowanie w dużych gospodarstwach sadowniczych lub  być użytkowane przez grupy producentów. W Krakowie pracuje Zakład Urządzania i Utrzymania Zieleni - jedyna w Polsce firma będąca dealerem tych maszyn.
 
Beast 1890XP Heavy Duty
Jest to wysoko wydajna bebnowo-nożową rębarka  z ładowaczem Backhoe Model 75, układem podającym szerokich walców (supersized feed system) oraz wciągarką jest specjalnie zaprojektowana dla zajmujących się kompleksowym usuwaniem drzew oraz oczyszczaniem powierzchni. Silnik maszyny można dobrać w przedziale od 160 do 250 KM. Maszyna ma charakterystyczny dla produktów Bandit  układ podający „slide box”, zapewniający bardzo bliskie usytuowanie systemu podającego względem powierzchni ciecia. Obszerna gardziel oraz blisko usytuowany układ podający, czyni tą maszynę niezwykle efektywną przy cięciu rozwidlonych i rosochatych gałęzi, co redukuje konieczność przycinania. 

Beast 1890xp
 
Jednostka ta nie obawia się dużej średnicy materiału. Obszerne kieszenie nożowe są szczególnie ważne, aby w cyklu jednofazowym skutecznie wyrzucić zrębki i nie pozwolić im pozostać w obudowie bębna. Unikalny otwór wentylacyjny nazywany „power slot” zapewnia właściwy przepływ powietrza przez kanał wyrzutowy. To rozwiązanie zapewnia ujście dla zrębków, które mogłyby pozostać w obudowie, co czyni maszynę praktycznie odporną na zaczopowania w warunkach normalnej pracy zapewniają jednostkę bardzo wszechstronną maszyną.

Beast 1680
Jest idealną maszyną do działań związanych z oczyszczaniem mniejszych zadrzewionych powierzchni, składowisk odpadów komunalnych i służb zieleni, firm szukających efektywnego sposobu utylizacji gałęzi, konarów, mniejszych karp korzeniowych, palet i innych opakowań drewnianych, drewna kawałkowego, oraz wszelki odpadów z drzew na miejscu ich wytwarzania. Model 1680 jest bardzo kompaktową i wygodną do manewrowania maszyną, która może być szybko przetransportowana.

Ma gardziel o rozwarciu 610x1320 mm i może być wyposażona w szeroką paletę jednostek napędowych od 160 do 325 KM. Model 1680 jest również doskonałą jednostką, która pozwoli zamienić małowartościowe zrębki z odpadów zielonych po pielęgnacji zieleni w wartościowy i jednorodny produkt. Często zrębki z materiału gałęziowego po przetworzeniu konwencjonalnymi rębakami zawierają ponadwymiarowe wtrącenia, które skutecznie eliminuje się poprzez wtórne przetworzenie recyklerem. Zrębki takie mogą być zamienione w pełnowartościowy mulcz, który może zostać użyty w różnorodnych aplikacjach wymagających odpowiedniej jakości zrębków. Standardowo maszyna oferowana jest z gumowym przenośnikiem podającym 3048x1320 mm, z możliwością zmiany w opcji na stalowy przenośnik listwowy standardu „heavy duty”. Układ jezdny stanowią dwie osie (5,4 t), zapewniając jednostce trwałą i wytrzymałą platformę holującą.

Beast 1680
 
Przenośnik wyrzutowy 4575x1320 mm standardowo umożliwia podanie urobku na wysokość 2,75 m. Opcjonalnie można wyposażyć  maszynę w składany na czas transportu  długi przenośnik wyrzutowy, który umożliwi bezpośredni załadunek od góry wysokich przyczep oraz kontenerów. Zdalny sterownik przewodowy wchodzi w skład elementów standardowego wyposażenia modelu 1680, pozwalając operatorowi kontrolować funkcje układu podającego oraz przepustnicy silnika z pewnej odległości od maszyny. W opcji dostępny jest zdalny sterownik radiowy, który pozwala na bardziej swobodną obsługę urządzenia nawet z kabiny ładowarki.
 

Komentarze

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności