Dobre zbiory marchwi we Francji

8209
Nowa odmiana testowana pod numerem hodowlanym VAC102 F1
W bieżącym roku francuskie zbiory marchwi oszacowano na 344,5 tys. ton – to jest o 1% więcej wobec roku poprzedniego i o 2% więcej wobec danych, dotyczących średniej wielkości zbiorów z ostatnich pięciu lat.
W sumie warzywa to uprawiane jest na powierzchni 8,2 tys. ha – czyli na obszarze niezmienionym wobec roku poprzedniego. Najwięcej marchwi zbierane jest na terenach południowo-zachodnich Francji – w bieżącym roku będzie to około 158,0 tys. ton oraz na zachodzie kraju – prawie 100,0 tys. ton. Francja to liczący się importer jak również eksporter tego warzywa – w minionym roku wielkość eksportu to 110,8 tys. ton a importu 144,7 tys. ton. Najwięcej marchwi Francuzi wysłali do państw unijnych, w tym przede wszystkim do Belgii- prawie 48,0 tys. ton. W imporcie dominowała marchew sprawdzana również z Belgii – ponad 70,0 tys. ton oraz Holandii – przeszło 22,0 tys. ton. 
Źródło: FAMMU/FAPA

Related Posts

None found

Poprzedni artykułRekordowa produkcja niemieckich pieczarek
Następny artykułGratka dla miłośników storczyków – od piątku wystawa tych kwiatów w Łodzi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.