Manewry brokułowe

Fot. A. Andrzejewska
27 czerwca na polach w okolicy Inowrocławia firmy Bayer CropScience, Intermag oraz AgroBiznes Park zorganizowały szkolenie dla producentów brokułów.

Gościem spotkania była dr Maria Rogowska z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach, która mówiła, jak skutecznie zwalczać szkodniki m.in. śmietkę kapuścianą.  Uzupełnieniem informacji dotyczących biologii szkodników było wystąpienie Radosława Suchorzewskiego – doradcy techniczno-handlowego ze spółki Bayer CropScience, który przedstawił aktualną ofertę środków ochrony roślin polecanych do ochrony warzyw kapustnych m.in. insektycyd Proteus 110 OD – do zwalczania bielinka kapustnika i rzepnika, mszycy kapuścianej, piętnówki kapustnicy oraz śmietki kapuścianej.

Marcin Niedobylski – koordynator ds. upraw warzywniczych z firmy Intermag zwracał uwagę na prawidłowe odżywienie brokułów, zwłaszcza w tak trudnym sezonie jak obecny, w którym ze względu na intensywne opady, następuje wypłukiwanie składników pokarmowych z gleby (zwłaszcza potasu i wapnia). W uprawie brokułów prelegent polecał stosowanie nawozów zawierających bor – Bormax oraz molibden Mikrovit Molibden.

Dr inż. Stanisław Dudek z Uniwersytetu Technologiczo-Przyrodniczego w Bydgoszczy mówił o sposobach monitorowania wilgotności gleby. Krzysztof Łuszczyk, właściciel firmy Łukomet przedstawił ofertę urządzeń do nawadniania upraw polowych. Informował również, że w ofercie jego firmy dostępne są urządzenia do wypompowywania wody z rozlewisk na polach.

Daniel Hrynkiewicz, przedstawiciel firmy Geomor Technik zaprezentował działanie polowej stacji pogodowej. Przekonywał, że urządzenia te są bardzo pomocne w planowaniu zabiegów ochrony roślin zwłaszcza przed chorobami grzybowymi.

Aleksandra Andrzejewska

Related Posts

None found

Poprzedni artykułJesteśmy malinowym potentatem
Następny artykułW Lubuskiem uruchomiono Regionalny System Ostrzegania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.