Berry Tech 2013

Fot. D. Łabanowska-Bury
To dwudniowe spotkanie zorganizowane przez Haygrove Ltd. przy współudziale farmy Edward Vinson Ltd. odbyło się w tym roku 8-9 kwietnia w Wielkiej Brytanii (na terenie hrabstw Kent oraz Herefordshire). Pierwszego dnia uczestnicy z całej Europy, w tym delegacja z Polski, mogli obejrzeć proces produkcji owoców jagodowych w tunelach w różnych systemach w gospodarstwie Edward Vinson. 
 
Poruszano tematy nie tylko związane bezpośrednio z produkcją, lecz także nowych odmian (m.in. ‘Vibrant’) oraz trafnego i umiejętnego zarządzania zasobami ludzkimi w procesie produkcji i marketingu owoców.

Drugi dzień konferencji uczestnicy spędzili na farmie Haygrove podpatrując najnowsze rozwiązania w uprawie truskawek i innych gatunków w tunelach (także czereśni). Producenci mieli okazję zobaczyć między innymi teleskopowe podwójne rynny uprawowe, elektrycznie sterowane otwieranie dachów czy maszynę usprawniającą zbiór owoców (strawberry harvesting rig). Na farmie można było zobaczyć, jak wygląda pielęgnacja roślin w tunelach odbyły się pokazy pracy opryskiwaczy z kierowanym strumieniem powietrza oraz wykorzystujących pole elektrostatyczne.

Wśród uczestników było wielu producentów, którzy w najbliższym czasie planują przestawić produkcje owoców z polowej na tę pod osłonami, a także chcących dowiedzieć się więcej o nowych możliwościach. Pokazy poszczególnych rozwiązań odbywały się w kilkuosobowych grupach, stąd każdy miał okazję do zadawania nurtujących go pytań.
 

DŁ-B

Related Posts

None found

Poprzedni artykułDni Ziemi 2013
Następny artykuł2 mld zł na tworzenie małych firm na wsi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.