Dni Ziemi 2013

Dwunasty raz odbędzie się Krakowska Wystawa Ekologiczna, przyciągająca coraz więcej zwiedzających. Dni Ziemi trwają w Krakowie od dwóch tygodni. W akcji biorą udział szkoły, domy kultury czy różne ekologiczne stowarzyszenia. Sporo imprez odbędzie się w najbliższym tygodniu - informuje portal mmkrakow.pl.
 
17 kwietnia o godz. 10 w kinie studyjnym Sfinks na os. Górali 5 odbędzie się XX Turniej Wiedzy O Środowisku „Młodym okiem na zieleń”. Dwa dni później zaplanowano rajd rowerowy wokół łąk nowohuckich. Początek o godz. 10 spod Nowohuckiego Centrum Kultury. Sporo wydarzeń na 19 kwietnia przygotował też Młodzieżowy Dom Kultury im. Janusza Korczaka, os. Kalinowe 18.
 
Kulminacją obchodów jest Krakowska Wystawa Ekologiczna (19-20 kwietnia). Na al. Róż pokazywane będą m.in.: inwestycje ekologiczne miejskich spółek komunalnych. Odbędzie się prezentacja projektu „Ogrody Nowej Huty”.
 
W czasie wystawy przeprowadzona zostanie również zbiórka surowców, za które można otrzymać sadzonki kwiatów i krzewów. W 2012 roku zebrano aż 2,61 ton butelek PET, 1,29 ton puszek aluminiowych oraz 1,5 ton baterii! W nagrodę rozdano aż 13 640 sadzonek.
 
Tradycyjnie w ramach Dni Ziemi sadzone będą drzewa. W tym roku lipy drobnolistne nasadzane będą 22 kwietnia o godz.13. przy ul. Zakole w Kantorowicach.
 
XXI Spotkanie Młodych Ekologów odbędzie się 23 kwietnia w bazylice OO. Franciszkanów. Początek o godz. 11.
 
Za: mmkrakow.pl
pg 

Related Posts

None found

Poprzedni artykułVI Ogólnopolskie Spotkanie Producentów Brzoskwiń i Moreli
Następny artykułBerry Tech 2013

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.