Japońska technologia dla polskich ogrodników

Na polskim rynku zadebiutowały japońskie lampy LED marki Toshiba przeznaczone do uprawy roślin. Seria Grow Light pozwala zwiększyć wydajność produkcji roślinnej i jednocześnie zmniejszyć zużycie energii elektrycznej. Energooszczędne systemy świetlne Grow Light to alternatywa dla konwencjonalnych lamp sodowych.
Dzięki oświetleniu LED można zwiększyć przestrzeń produkcyjną. Dotychczas stosowane lampy fluorescencyjne ograniczają powierzchnię uprawy ze względu na produkowane przez nie ciepło, które nie pozwala na umieszczanie ich blisko wierzchołków roślin. Oświetlenie ledowe rozwiązuje ten problem.
 
Produkty japońskiej marki pozwalają osiągnąć oszczędność energii na poziomie 86% w porównaniu do innych dostępnych na rynku rozwiązań. Umożliwiają też skrócenie cykli upraw wegetacji oraz zwiększeniem plonów nawet o 30 proc. Produkty z serii Grow Light dostarczają roślinom uniwersalnie zbilansowane spectrum światła.  Pozytywnie wpływają na wzrost rośliny i proces fotosyntezy. Występują w różnych wariantach mocy – 9, 19, 76 i 185 W ze współczynnikiem PAR (gęstość strumienia fotonów) równym odpowiednio 8,7, 25, 76 i 400 µmol/s.,  mają żywotność nawet do 100 tys. godzin. 
 
Modernizacja oświetlenia nie musi być kosztowna.  Dystrybutor  japońskich lamp ledowych, jakim jest Co_Unity Sp. z o.o. proponuje beznakładowy model finansowania modernizacji oświetlenia w formule ESCO lub leasingu operacyjnego. Zakup pokrywany jest z  funduszu ESCO, natomiast inwestor spłaca go z oszczędności uzyskanych dzięki zmniejszeniu zużycia energii elektrycznej. 
 
za: mat. CO-Unity 
 

Related Posts

None found

Poprzedni artykułZnamy najlepszego operatora opryskiwacza
Następny artykułRozpoczął się sezon na czarne porzeczki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.