Kontroluj żywność smartfonem

Wkrótce konsumenci będą mogli korzystać ze swojego smartfona, aby sprawdzić świeżość żywności w supermarkecie, obliczyć liczbę kalorii w posiłkach w stołówce i sprawdzić, czy pozbawiona opakowania tabletka jest - na przykład - środkiem przeciwbólowym.
Wszystko to dzięki rozwojowi szerokopasmowych podczerwonych lamp LED (lamp IRED), które emitują promieniowanie w szerokim zakresie długości fal. Firma Osram Opto Semiconductors prezentując Oslon Black Flat SFH 4735 pod koniec 2016 roku otworzyła sektor konsumencki na tę technologię. Dzięki małej spektroskopii SFH 4776 aplikacje mogą być zintegrowane ze smartfonami.
 
Dzięki spektroskopii w bliskiej podczerwieni można mierzyć na przykład zawartość wody, tłuszczu, cukru i białka w żywności. Technologia ta wykorzystuje charakterystyczne właściwości absorpcyjne niektórych związków molekularnych. Jeżeli określone spektrum światła skupia się na próbce, możliwe jest określenie obecności i ilości określonych składników rozkładu długości fali światła odbitego. IRED, taki jak SFH 4776, działa jako kompaktowe źródło światła dla spektrometru.
 
 
Pakiet Synios w SFH 4776 ma tylko 0,6 mm wysokości i zajmuje niewiele miejsca – 2,75 mm x 2,0 mm, dzięki czemu idealnie nadaje się do smartfonów. Konwerter fosforu opracowany specjalnie do spektroskopii zamienia w nim światło niebieskie na światło podczerwone o szerokim zakresie długości fali od 650 nm do 1050 nm. Poprzez ulepszenia luminoforu w Osram Opto Semiconductors udało się zwiększyć intensywność światła o 60 procent w stosunku do poprzednich urządzeń. Dla klienta oznacza to lepszy stosunek sygnału do szumu, a tym samym prostszą analizę żywności i leków. 
 
za: www.osram-group.com

Related Posts

None found

Poprzedni artykułStosowanie nawozów – po nowemu
Następny artykułUwaga na pogodę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.