Nowy zakres akredytacji

9 marca 2021 roku laboratorium Fertico uzyskało oficjalnie nowy zakres akredytacji zgodnie ze znowelizowaną normą PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02. Pełny zakres akredytacji znaleźć można pod numerem AB1748.

Laboratorium Fertico rozszerzyło zakres akredytacji o badania mikrobiologiczne oraz fizykochemiczne wody do spożycia przez ludzi i żywności. W ofercie znaleźć też można  akredytowany pobór próbek wody do spożycia oraz gleby. W nowoczesnym laboratorium oznaczane są zanieczyszczenia żywności w postaci metali ciężkich oraz oznaczana jest obecność pestycydów obecnie jest to około 600 związków akredytowanych w matrycach żywnościowych.

Fertico w prowadzonych badaniach opiera się na normach i metodach referencyjnych ISO, przechodzi regularnie badania biegłości, które potwierdzają kompetencje laboratorium. Akredytacja Nr AB 1748 wydana przez PCA obejmuje szeroki zakres analiz gleby, żywności i produktów rolnych, wody w tym także wody do spożycia. Obejmują one badania fizyczne, chemiczne, biochemiczne i mikrobiologiczne. Nowoczesna aparatura badawcza pozwala Instytutowi Agronomicznemu Fertico na wydawanie bardzo precyzyjnych wyników w krótkim czasie. Obecnie czas analiz gleby wykonywanych w naszym laboratorium to 7 dni – jest to niewątpliwe najkrótszy czas realizacji tego typu badań na rynku.

Stworzenie akredytowanego laboratorium to realizacja naszych ambicji, które nie tylko wpłynęło na rozwój naszej oferty usługowej, ale przede wszystkim uwiarygodniło nas jako solidnego partnera dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza dotyczy to branży ogrodniczej i rolniczej, a także spożywczej. Dzięki akredytacji, możemy wykonywać badania spełniając jakość jakiej wymagają od nas nasi klienci, którzy dostarczają produkty żywnościowe bądź też przechodzą certyfikację i biorą udział w obszarze usług i dostaw w łańcuchu żywnościowym. Poza tym laboratorium także podnosi kwalifikacje i świadomość metrologiczną naszego zespołu – dzięki temu wszyscy weryfikujemy wiele własnych działań jakościowych oraz zdobywamy dodatkowe doświadczenia. Informując o kolejnym rozszerzeniu akredytacji oczywiście nie mówimy ostatniego słowa i już pracujemy nad kolejnym, o którym niedługo Państwa poinformujemy. A liczba wykonanych przez nas badań stale rośnie – informuje zespół Fertico.

Więcej informacji na www.fertico.pl (e-mail: laboratorium@fertico.com.pl, tel. 603-171-355)

źródło: informacja prasowa Fertico

 

Related Posts

None found

Poprzedni artykułEkologiczna uprawa zaczyna się od nasion
Następny artykułAnalizy niezbędne do prawidłowego określenia potrzeb nawozowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.