Krukowiak nowym właścicielem POM Ltd Brodnica

fot. P. Grel
Kujawska Fabryka Maszyn Rolniczych Krukowiak, znana przede wszystkim z produkcji opryskiwaczy i maszyn warzywniczych wchodzi na rynek maszyn uprawowych i siewnych, wszystko dzięki przejęciu firmy POM Ltd z Brodnicy, jednego z głównych polskich producentów tego typu maszyn. Od końca czerwca prezesem POM-u Brodnica jest Seweryn Borkowski, który kieruje także KFMR Krukowiak.
Przejęcie kontroli nad POM Brodnica przez KFMR Krukowiak nie oznacza połączenia firm, POM Brodnica nadal będzie funkcjonować jako odrębny podmiot gospodarczy, swoje maszyny sprzedawać będzie pod swoją marką, choć nie powinno dziwić, że już wkrótce będzie można zauważyć elementy łączące obie firmy.

– Ten rok określany jest przez większość branży jako wyjątkowo trudny, my zamiast narzekać wolimy działać, zamiast poddawać się realiom rynkowym wolimy je kreować. Na ukończeniu jest potężna inwestycja w Brześciu Kujawskim, gdzie za około 12 milionów złotych budujemy nowe hale, uruchomiliśmy także nowoczesną linię malarską. Teraz inwestujemy w POM Ltd, chcemy pokazać, że na rynku maszyn uprawowych, podobnie jak na rynku opryskiwaczy, możemy skutecznie konkurować z zachodnimi koncernami, a nawet w tej konkurencji zwyciężać – mówi prezes KFMR Krukowiak i POM Ltd Brodnica Seweryn Borkowski. 
Obie firmy łączą swoje potencjały, czego wyrazem będzie np. wspólne stoisko na najbliższych targach AgroShow w Bednarach. Co ciekawe obie firmy od lat sąsiadowały z sobą na tej wystawie, teraz będą miały wspólne stoisko. 
Za: mat. firmowe KFMR Krukowiak

 

Related Posts

None found

Poprzedni artykułOwocówka śliwkóweczka
Następny artykułRoboty zastępują pracowników w szklarniach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.