Pokazy polowe pracy opryskiwaczy

Pokazy polowe pracy opryskiwaczy, zorganizowane przez KFMR Krukowiak w takiej formule po raz pierwszy, odbyły się 24 czerwca w okolicach Redcza Krukowego. Zaproszeni goście, wśród których byli rolnicy, uczniowie z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego ze Starego Brześcia oraz przedstawiciele mediów, mieli okazję zobaczyć i przetestować opryskiwacze samobieżne Herkules w dwóch wersjach.

Prezentacja nowego modelu opryskiwacza Herkules była niespodzianką. Zapraszając na pokazy Krukowiak informował jedynie o prezentacji opryskiwacza w wersji z prześwitem 1,8 m, która prezentowana była już kilkukrotnie, m. in. na targach Agrotech w Kielcach. Oprócz tego modelu zaprezentowano zupełną nowość – opryskiwacz o niższym prześwicie (1,8 m) ale wyposażonym w dwie osie skrętne oraz hydrauliczną regulację rozstawu kół. Specyfikacja obu opryskiwaczy jest dość podobna, oba standardowo wyposażone są m. in. w silnik IVECO 175 KM, napęd hydrauliczny na 4 koła, belki hydrauliczne do 28 m, komputer sterujący Bravo 300S, rozwadniacz boczny, komfortową kabinę z klimatyzacją i filtrem węglowym. Nową wersję oprócz możliwości skrętu tylnej osi, mniejszego prześwitu i regulacji rozstawu w czasie jazdy wyróżnia m. in. możliwość zastosowania zbiornika o pojemności do 5000 l oraz silnik umieszczony przed kabiną. Skrętna tylna oś umożliwia zwiększenie możliwości manewrowych oraz zmniejszenie strat w uprawach w trakcie wykonywania zabiegów. Opryskiwacz przy skrętach może poruszać się nie tylko po łuku, ale także w trybie tzw. psiego chodu.

Po krótkiej prezentacji każdy zainteresowany mógł nie tylko z bliska przyjrzeć się opryskiwaczom, ale także zasiąść za jego kierownicą i wykonać jazdę testową na polu kukurydzy. Jazdy testowe nie były objęte żadnymi ograniczeniami czasowymi, więc wszyscy chętni (mało kto nie chciał skorzystać z okazji) mogli wykonać jazdę próbną.

Opryskiwacz samobieżny Herkules można zobaczyć na różnych targach na terenie całego kraju, planowane są również kolejne pokazy pracy przy okazji imprez branżowych i organizowane bezpośrednio przez producenta. Informacje o kolejnych pokazach będą na bieżąco publikowane na stronie www.krukowiak.com.pl.

Źródło: materiały organizatora

Related Posts

None found

Poprzedni artykułPonad 65 mln ton ogórków
Następny artykułSpulchnić glebę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.