FLOKS JAK NAWŁOĆ

  Floks wiechowaty (Phlox paniculata) to dobrze znana bylina, która nabiera na Zachodzie znaczenia w towarowej uprawie na kwiaty cięte. Nic więc dziwnego, że hodowcy pracują nad otrzymaniem odmian, które szczególnie nadają się do tego typu produkcji i jako składnik bukietów.
  PHLOX PANICULATA 'EMPTY FEELINGS’


  Jedną z nowości ostatnich targów kwiaciarskich w Amsterdamie była osobliwa odmiana 'Empty Feelings’ (fot.) przypominająca raczej nawłoć (Solidago sp.) niż floks. Kwiaty tej odmiany pozbawione są płatków, słupków i pręcików, ale tworzą puszyste baldachogrona, które dobrze spełniają rolę „wypełniaczy” wiązanek. 'Empty Feelings’ wyróżnia się przy tym bardzo dobrą trwałością kwiatów ciętych, które w wazonie zachowują walory dekoracyjne do 3 tygodni (liście żółkną jednak wcześniej — po 10 dniach). Zaletą oryginalnego floksa jest też ubarwienie kwiatostanu — z przewagą zieleni.

  Na podstawie materiałów Bloemenbureau Holland

  Related Posts

  None found

  Poprzedni artykułKRZEWUSZKI
  Następny artykułSOK WIŚNIOWY POLSKĄ SZANSĄ

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Wpisz treść komentarza
  Wpisz swoje imię

  ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.