HOLENDERSKI EKSPORT DO ROSJI

  Do września 1998 r. Rosja zajmowała 4. lub 5. miejsce jako nabywca ciętych kwiatów eksportowanych z Holandii. We wrześniu, na skutek znacznego spadku wartości rubla, sytuacja gwałtownie się zmieniła: wartość zakupionych kwiatów ciętych wynosiła tylko 5 min guldenów i była aż o 7 min niższa niż w sierpniu*. Najchętniej nabywane są kwiaty tradycyjne, takie jak: róże, goździki, chryzantemy, lilie i gerbery, a z barw preferowane jasne, np. różowa oraz żółta. Na podstawie Taspo 45/98 * według holenderskich źródeł w październiku 1998 r. Rosjanie sprowadzili z Holandii kwiaty za 5,9 min guldenów - o 60% mniej niż w tym samym okresie 1997 r. (red.)

  Do września 1998 r. Rosja zajmowała 4. lub 5. miejsce jako nabywca ciętych kwiatów eksportowanych z Holandii. We wrześniu, na skutek znacznego spadku wartości rubla, sytuacja gwałtownie się zmieniła: wartość zakupionych kwiatów ciętych wynosiła tylko 5 min guldenów i była aż o 7 min niższa niż w sierpniu*. Najchętniej nabywane są kwiaty tradycyjne, takie jak: róże, goździki, chryzantemy, lilie i gerbery, a z barw preferowane jasne, np. różowa oraz żółta. Na podstawie Taspo 45/98 * według holenderskich źródeł w październiku 1998 r. Rosjanie sprowadzili z Holandii kwiaty za 5,9 min guldenów – o 60% mniej niż w tym samym okresie 1997 r. (red.)

  Related Posts

  None found

  Poprzedni artykułDRZEWO ROKU 1999 – WIĄZ, część I
  Następny artykuł1. SEMINARIUM MAŁOPOLSKIEGO OGRODNICTWA

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Wpisz treść komentarza
  Wpisz swoje imię

  ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.