SZKÓŁKARSKA 'SZARA STREFA’

  Podczas konferencji prasowej, zorganizowanej 4 września w Warszawie i towarzyszącej wystawie szkółkarskiej "Zieleń to Życie", Roman Jagieliński przedstawił zamiar ograniczenia szkółkarskiej "szarej strefy".

  Prezes Stowarzyszenia Producentów Wysokiej Jakości Materiału Szkółkarskiego stwierdził, iż około 30% drzewek i krzewów owocowych produkowanych w kraju pochodzi z nielegalnych upraw bądź z gospodarstw sadowniczych wytwarzających materiał na własne potrzeby (jest to obecnie zgodne z prawem, jeśli sadownik uzyska zezwolenie Inspekcji Nasiennej na wytwarzanie materiału szkółkarskiego).
  Roman Jagieliński zapowiedział zamiar wniesienia w drugim czytaniu sejmowym poprawki do ustawy o nasiennictwie, która znajduje się w końcowej fazie przygotowań. Chodzi głównie o sprecyzowanie pojęcia „na własne potrzeby” (ograniczenie liczby roślin do 50 sztuk).
  Według pierwotnych prognoz, nowa ustawa o nasiennictwie ma wejść w życie do 1 lipca 2000 r. Aby dopełnić tego terminu, Sejm musiałby się z nią uporać do końca bieżącego roku.

  Related Posts

  None found

  Poprzedni artykułBEZ ZŁOTYCH MEDALI
  Następny artykułWIŚNIOWA HOSSA

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Wpisz treść komentarza
  Wpisz swoje imię

  ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.