SZLACHETNA PAPROĆ

  Adiantum raddianum 'Lisa' (fot. obok) to nowa odmiana gatunku, który można by zaliczyć do ''paprociowej arystokracji'' jako bardzo wrażliwy na warunki panujące w mieszkaniach. Szczególnie szkodzi mu suche powietrze typowych, ogrzewanych centralnie pomieszczeń. Spośród odmian A. raddianum sprzedawanych dotychczas na giełdach holenderskich najpopularniejszą była 'Fragrans'. 'Lisa' przypomina odmianę 'Fritz-Luthi', ale ma ciemne ogonki liściowe oraz inny układ listków, które za młodu są jasnozielone, a w miarę wzrostu i rozwoju ciemnieją. Roślina dorasta do prawie 40 cm wysokości. Dobrze pielęgnowana może przetrwać w typowym pomieszczeniu 5 miesięcy. Optymalna temperatura uprawy wynosi 17-18°C.

  ADIANTUM RADDIANUM 'LISA'


  Na podstawie materiałów Bloemenbureau Holland

  Adiantum raddianum 'Lisa’ (fot. obok) to nowa odmiana gatunku, który można by zaliczyć do ”paprociowej arystokracji” jako bardzo wrażliwy na warunki panujące w mieszkaniach. Szczególnie szkodzi mu suche powietrze typowych, ogrzewanych centralnie pomieszczeń. Spośród odmian A. raddianum sprzedawanych dotychczas na giełdach holenderskich najpopularniejszą była 'Fragrans’. 'Lisa’ przypomina odmianę 'Fritz-Luthi’, ale ma ciemne ogonki liściowe oraz inny układ listków, które za młodu są jasnozielone, a w miarę wzrostu i rozwoju ciemnieją. Roślina dorasta do prawie 40 cm wysokości. Dobrze pielęgnowana może przetrwać w typowym pomieszczeniu 5 miesięcy. Optymalna temperatura uprawy wynosi 17-18°C.  ADIANTUM RADDIANUM 'LISA’


  Na podstawie materiałów Bloemenbureau Holland

  Related Posts

  None found

  Poprzedni artykułCO W SPRAWIE RAKA ZIEMNIAKA?
  Następny artykułNOWE ZASTOSOWANIA DLA DONICZEK JIFFY

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Wpisz treść komentarza
  Wpisz swoje imię

  ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.