Nowa truskawka spodobała się Brytyjczykom

'Vibrant'
Jak co roku pojawia się wiele obiecujących nowości hodowlanych, z których tylko nieliczne utrzymują się potem na rynku.
Z kreacji, jakie zaproponowano ostatnio plantatorom warto zwrócić uwagę na wyhodowaną w East Malling (W. Brytania) wczesną odmianę ‘Vibrant’. Jest o około tygodnia wcześniejsza od ‘Elsanty’, daje bardzo wyrównane, mięsiste owoce zabarwione średnio intensywnie. W plonie jest bardzo wysoki procent owoców najwyższej jakości – w tym względzie przewyższa ‘Elsantę’.

Odmiana nadaje się do tak dla upraw przyspieszonych, jak i tradycyjnych. Jest odmianą powtarzającą. Rośliny mają średnio silny wzrost, łodygi kwiatostanowe są długie, owoce są średnio wrażliwe na mączniaka właściwego, ale wrażliwe na wertyciliozę. Na rynku brytyjskim zainteresowały się nią już sieci supermarketów – ‘Vibrant’ wchodzi na rynek otwierając sezon rodzimych owoców. Jej walory doceniono przyznając jej tytuł Odmiany Roku 2012.

 
Za: meiosis.co.uk
pg

Related Posts

None found

Poprzedni artykułSofora chińska
Następny artykułLepiej już było?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.