Nowy obiekt w Olchowcu

Obiekt Grupy Producentów Owoców „Polskie Jagody” Sp. z. o.o. w Olchowcu
27 września, po zakończeniu sezonu zbiorów owoców borówki wysokiej, w Grupie Producentów Owoców „Polskie Jagody” Sp. z. o.o. odbyło się uroczyste otwarcie obiektu chłodniczo-sortowniczego w Olchowcu. Obiekt grupy, o powierzchni 2000 m2, powstał w bardzo krótkim czasie. Budowę rozpoczęto 10 listopada 2011 roku a już 10 lipca 2012 roku został oddany do użytkowania.
Generalnym wykonawcą obiektu była firma RO.SA-Hale Sp. z o.o. z Radomia. W urządzenia chłodnicze cały obiekt (komory chłodnicze, korytarze technologiczne i halę sortowniczą) wyposażyła firma „Chłodnictwo” B. Sułkowski, A, Gągała, R. Gągała Sp. J. z Józefowa. Obiekt w Olchowcu wyposażony został w linię do sortowania jagód firmy BBC Technologies, która pracowała już w tym sezonie.
 
Grupę „Polskie Jagody” Sp. z o.o. tworzy 5 gospodarstw uprawiających borówkę na łącznym areale 180 ha. Jednym z członków grupy jest Plantacja nad Tanwią Sp. z o.o. Prezesem Zarządu Grupy Producentów Owoców „Polskie Jagody” Sp. z. o.o. jest Dominika Kozarzewska.
Podziękowania za owocną współpracę i słowa uznania padały zarówno ze strony właścicieli obiektu jak i zaproszonych gości, wśród których byli: Witold Boguta- Prezes Krajowego Związku Grup Producenckich, Marian Tokarski- starosta powiatu biłgorajskiego, Andrzej Placek – wójt gminy Obsza, Ireneusz Komorowski – prezes zarządu Stowarzyszenia Plantatorów Borówki Amerykańskiej oraz przedstawiciele ARiMR i banku BGŻ.

Dynamika rozwoju i działalność Grupy Producentów Owoców „Polskie Jagody” Sp. z. o.o. daje podstawy do przypuszczeń, że za 20 lat Olchowiec będzie postrzegany jako tradycyjne miejsce uprawy borówki wysokiej.

Zainteresowani uczestnicy uroczystego otwarcia sortowni owoców zostali zaproszeni do zwiedzania „Plantacji nad Tanwią”, już bez owoców niestety. 

My zaś zapraszamy do galerii ze zdjęciami z Olchowca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię