Szugajew-Agri pracuje od 20 lat

Piotr Szugajew omawia budowę i zasadę pracy linii GeoSort III
Z okazji 20-lecia firmy Szugajew-Agri w siedzibie Fruit Family w Sadkowie Szlacheckim odbył się pokaz linii do sortowania owoców GeoSort III.
Budowę i zasadę jej pracy omówił Piotr Szugajew, nadmieniając, że linia jest całkowicie zautomatyzowana. Owoce po wodnym rozładunku transportowane są do stołu inspekcyjnego, gdzie są wstępnie selekcjonowane, a następnie trafiają na osuszacze i pod skrzynkę kamerową, gdzie każdy owoc podlega ocenie zewnętrznej i wewnętrznej – każdemu wykonuje się około 70 zdjęć. Owoce są także ważone. Po określeniu parametrów każdego owocu są one kierowane do odpowiedniego kanału wodnego (jest ich 50). Wybór kanału jest dynamiczny.

Po zebraniu się owoców w kanale na długości 11-12 m (co odpowiada pojemności skrzyniopalety), ujście kanału otwiera się i owoce kierowane są do hydropróżniowej napełniarki. Po jej zapełnieniu skrzynia jest podnoszona, etykietowana i przestawiana przez robota BINMATIC w wybrane i zapamiętywane przez robota dla danego wyboru miejsce. Napełniarki (na linii są cztery) mają wydajność 8 t/godz.

Owoce po wstępnym przesortowaniu mogą być skierowane do chłodni buforowej lub bezpośrednio na jedną z 5 linii do pakowania owoców firmy Longobardi. Dzięki zastosowanym w nich rozwiązaniom możliwe jest zapakowanie owoców zgodnie z dowolnym zapotrzebowaniem odbiorców: od kartonów jedno- i dwuwarstwowych oraz owoców luzem, kartonów z wytłoczką, przez woreczki po tacki. Linie pakujące, w zależności od opakowania, mają wydajność 7-8 t/godz. Każda linia ma wagę sprawdzającą i automatyczny paletyzator. Spaletyzowane opakowania odbiera tramwaj indukcyjny, odstawia je do bindownicy i gotowa paleta odjeżdża do komory spedycyjnej.

Zapraszamy do galerii, gdzie znajdują się zdjęcia opisywanej linii sortującej.  

Related Posts

None found

Poprzedni artykułNowa sytuacja na rynku jabłek
Następny artykułNowy obiekt w Olchowcu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.