W Sandomierzu z młodym winem

W sobotę 22 listopada Sandomierz obchodził drugie Święto Młodego Wina. Miejscowi winiarze zaprezentowali tegoroczne swoje wina na Zamku Kazimierzowskim w towarzystwie sąsiadów z Podkarpacia.

Świętowanie rozpoczęło się krótka konferencją winiarską na sali Zamku. Janusz Suszyna – wytrwały propagator sandomierskiego winiarstwa – oraz dr Magdalena Kapłan z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (prywatnie współwłaścicielka winnicy) scharakteryzowali warunki produkcyjne w minionym sezonie wegetacyjnym. Długa i ciepła jesień – pierwszy przymrozek wystąpił w okolicach Sandomierza dopiero 24 października sprzyjało dojrzewaniu gron i zwiększało w jagodach zawartość cukru. Winiarze sandomierscy spokojni o werdykt częstowali tegorocznym winem podczas swoich wystąpień prezentujących ich gospodarstwa i uprawy. Na zakończenie „oficjalnej” części Święta z Winnicy św. Jakuba przez Rynek na Zamek poprowadzono winny korowód. Zaś po nim odbyła się biesiada…

Zapraszamy do naszej galerii i video
pg

Related Posts

None found

Poprzedni artykułRosja wprowadza kontrolę wwozu owoców i warzyw z Białorusi
Następny artykułNowoczesna uprawa ogórków gruntowych

4 KOMENTARZE

  1. I zamiast propagowania degustacji picie do zgonu. Niedaleko jest zakład Dwikozy (jeśli jeszcze działa), bije mocno i a dzień po są silniejsze efekty!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.