Strona główna Tagi święto młodego wina

święto młodego wina

Sandomierskie Święto Młodego Wina

VII edycja Święta Młodego Wina odbyła się w miniony weekend (15-17 listopada) w Sandomierzu. Wydarzenie zorganizowało Sandomierskie Stowarzyszenie Winiarzy.

Święto Młodego Wina w Sandomierzu

W nadchodzący weekend, 15–17 listopada w Sandomierzu, odbędzie się VII edycja Święta Młodego Wina, organizowana przez Sandomierskie Stowarzyszenie Winiarzy. Impreza, jak co roku będzie zwieńczeniem sezonu letniego, kiedy to okoliczne winnice mogą zaprezentować wysokiej jakości młode wino z tegorocznych zbiorów. Jest to świetny moment na zapoznanie się z pracą winiarzy, trwającą cały rok, jak i winiarskimi tradycjami z regionu Sandomierszczyzny.

5. Festiwal Młodego Wina w dniu patrona winiarzy

Tradycja picia młodego wina od 11 listopada do Świąt Bożego Narodzenia liczy wiele stuleci. Degustacja młodych win z położonej u stóp klasztoru O.O. Kamedułów w Krakowie Winnicy Srebrna Góra odbędzie się odbędzie się w Starej Zajezdni na krakowskim Kazimierzu przy ul. Wawrzyńca 12.
 

Winiarskie święto w Sandomierzu

Dobiegło końca Święto Młodego Wina, organizowane w weekend 18 -20 listopada przez Sandomierskie Stowarzyszenie Winiarzy. Była to czwarta edycja imprezy, cieszącej się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem. Do miasta przyjechało z tej okazji prawie 500 gości z całej Polski i nie tylko. Czekały na nich spotkania, warsztaty ze specjalistami, a przede wszystkim młode wino z 11 lokalnych winnic.

4. Święto Młodego Wina

W trzeci weekend listopada (18-20.11) Sandomierz stanie się polską stolicą winiarstwa. Wyjątkowy mikroklimat Ziemi Sandomierskiej sprzyja uprawie winorośli. Tegoroczne ciepłe lato sprzyjało winiarzom. 
 

Święto wina w Sandomierzu

Święto Młodego Wina, które odbyło się 21 listopada cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Przybyli na nie pasjonaci wina z całej Polski, a było ono okazją nie tylko do skosztowania tegorocznego wina z winnic okolic Sandomierza i zlokalizowanych na terenie województwa świętokrzyskiego, które należą do Sandomierskiego Stowarzyszenia Winiarzy (organizatora święta), ale także do odwiedzenia historycznego miasta i zwiedzenia niektórych jego atrakcji.

W Sandomierzu z młodym winem

W sobotę 22 listopada Sandomierz obchodził drugie Święto Młodego Wina. Miejscowi winiarze zaprezentowali tegoroczne swoje wina na Zamku Kazimierzowskim w towarzystwie sąsiadów z Podkarpacia.

Święto Młodego Wina

Powrót do tradycji winiarskich w rejonie Sandomierza wykreował potrzebę podsumowania efektów minionego sezonu uprawy winorośli i zaprezentowanie uzyskanych efektów zainteresowanym.