SAN TOP – innowacyjna nowość firmy Ceres

Materiał Partnera Ceres
Redukcja kosztów i skuteczna walka z chwastami dla szkółkarzy? Na rynku dostępne jest już ekologiczne rozwiązanie bazujące na łuskach gryki, które rozwiązuje szereg problemów producentów roślin. Innowacyjność tego mulczu powiązana jest z niezwykłą wydajnością – skuteczna grubość warstwy nie przekracza bowiem 5-6 mm!

Przed wprowadzeniem SAN TOPU na rynek jego skuteczność została potwierdzona zarówno w wielu testach laboratoryjnych, jak i polowych, przeprowadzonych u klientów – podkreśla Michał Stuchlik, Dyrektor Działu Handlowego Ceres International. Warto zwrócić uwagę na wydajność tego produktu – dzięki cienkiej 6-milimetrowej warstwie osiągamy takie rezultaty przy użyciu 1 m3, które są niemożliwe do osiągnięcia przy zastosowaniu innych dostępnych na rynku produktów. Dla przykładu 1 m3 SAN TOPU możemy obsypać skutecznie około 20 500 sztuk doniczki P9 (kwadrat 9 x 9 cm). 1 m3 produktów wymagających przykładowo warstwy 30 mm daje ok. 4000 doniczek. Rachunek jest prosty – SAN TOP jest najwydajniejszym rozwiązaniem na rynku – dodaje.

Bazą produktu są łuski gryki, które świetnie nadają się do mulczowania. SAN TOP jest produktem lekkim, o sypkiej strukturze, co zapewnia łatwe i precyzyjne dozowanie zarówno maszynowe, jak i ręczne. Po zastosowaniu tworzy on trwałą strukturę skorupki, która przepuszcza wodę, powietrze i nawozy, a co istotne – nie ma wpływu na wzrost roślin. Ogranicza ona również odparowanie wody i przesuszanie doniczek. Dodatkowo skorupa ta zapobiega stratom związanym z przewróceniem się doniczki np. w transporcie. Okres jej trwałości wynosi cały sezon produkcyjny, a do procesu jej stworzenia potrzebna jest jedynie woda (delikatne zroszenie zaraz po posadzeniu rośliny i zastosowaniu produktu).

SAN TOP może być stosowany zarówno do obsypywania doniczek (wszystkich kształtów), jak i do multiplatów. Zapewnia estetyczny wygląd roślin np. w punktach sprzedaży i – co warto podkreślić – jest produktem w pełni ekologicznym.

Korzyści dla szkółkarzy

Opracowanie unikalnej formuły SAN TOPU zabrało nam ponad dwa lata. Stworzyliśmy produkt o cechach nieporównywalnych do żadnego innego mulczu, jednak w podobnej cenie w przeliczeniu na jedną doniczkę – podkreśla Maciej Juchacz, Prezes Ceres International. Niezaprzeczalny jest natomiast fakt, że stosowanie tego produktu obniża koszty produkcji, poprawia jakość produktu finalnego, ma też dodatkowo walor estetyczny. W tym tkwi przewaga SAN TOPU nad konkurencją – dodaje.

SAN TOP jest skutecznym, wydajnym i łatwym w użyciu produktem. Może być magazynowany w suchych miejscach, a dzięki jego wyjątkowej wydajności dodatkowo oszczędzamy miejsce potrzebne na przechowywanie. Jego użycie ogranicza także koszty pracy i straty związane z plewieniem i nie ma wpływu na wzrost roślin i ich zdrowotność. SAN TOP przepuszcza wodę i nawozy, tworząc zwartą strukturę. Jest estetyczny i w pełni ekologiczny. Nie zawiera nasion chwastów, szkodników czy innych sztucznych domieszek.

Materiał Partnera Ceres

Related Posts

None found

Poprzedni artykułPołowa sukcesu znajduje się na talerzu!
Następny artykuł„Okienko dla rolnika”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.