Barwy Zaborza

Dni Otwarte były okazją do zapoznania się z ofertą Plantpolu firm dostarczających środki produkcji
W dniach 23–25 czerwca spółka Plantpol z Zaborza zorganizowała Dni Otwarte swojej firmy, na które zaprosiła producentów roślin ozdobnych oraz przedsiębiorstwa dostarczające środki produkcji ogrodniczej. Dla profesjonalnej publiczności przeznaczone były dwa pierwsze dni wydarzenia, amatorzy mogli zapoznać się z najnowszą ofertą roślin balkonowo-rabatowych i bylin w niedzielę, 25 czerwca.

Jerzy Starzyński, prezes Plantpolu, otwierając wystawę stwierdził, że spotkanie odbywa się po trudnym sezonie, gdzie chłodna i mokra wiosna „namieszała” nie tylko w produkcji roślin, ale przede wszystkim  w ich sprzedaży. – W takich momentach należałoby się zastanowić, czy warto produkować np. aż tyle pelargonii, czy nie rozszerzyć asortymentu tworząc sobie swego rodzaju wentyl bezpieczeństwa – mówił J. Starzyński, sugerując, że dobrym pomysłem jest wprowadzenie do produkcji np. bylin, których sezon sprzedaży jest znacznie dłuższy.

W szklarniach zaprezentowano liczne nowości, w tym wiele opatrzonych znakiem międzynarodowej organizacji Proven Winners. Zwracano uwagę m.in. na pelargonie włoskiej hodowli, begonie stale kwitnące z grupy Doble wyhodowane w firmie W. Legutko czy atrakcyjne odmiany uczepu.

Ciekawie prezentował się ogród pokazowy urządzony między obiektami uprawowymi, w którym – oprócz nasadzeń gruntowych – zaprezentowano atrakcyjne kompozycje z roślin balkonowo-rabatowych i bylin (każda opatrzona była numerem, aby zainteresowani mogli sprawdzić „komponenty” takiego pojemnika).

Tekst i fot. Ilona Sprzączka

Related Posts

None found

Poprzedni artykułZasady wysyłki ziemniaków do UE
Następny artykułWizyta u tych, którzy mają w tym roku czereśnie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.