Firma Anthura Międzynarodowym Ogrodnikiem Roku

Anthura IGOTY 2020
Przedstawiciele firmy Anthura odebrali statuetkę ‘Gold Rose’ i tytuł Międzynarodowego Ogrodnika Roku fot. AIPH
Już po raz jedenasty Międzynarodowe Stowarzyszenie Producentów-Ogrodników (International Association of Horticultural Producers – AIPH) przyznało tytuł „Międzynarodowego Ogrodnika Roku” (International Grower of the Year). Wyniki konkursu ogłoszono 28 stycznia br., podczas targów IPM ESSEN 2020.

Do finału tegorocznego konkursu zakwalifikowało się 10 firm, ocenianych przez sześcioosobowe, profesjonalne jury w czterech kategoriach. Jedna z nich otrzymuje tytuł International Grower of the Year oraz statuetkę ‘Gold Rose’ (odpowiednik Oskara w branży ogrodniczej). W tym roku to najważniejsze wyróżnienie przyznano firmie Anthura B.V. z Niderlandów, która została też zwycięzcą w dwóch innych kategoriach: „materiał wyjściowy” i „zrównoważony rozwój”.

Historia tego przedsiębiorstwa sięga 1938 r., kiedy to pierwsze pokolenie rodziny Van der Knaap rozpoczęło działalność ogrodniczą. W ciągu 82 lat firma ta osiągnęła pozycję znanego na całym świecie i cenionego specjalisty w zakresie hodowli i uprawy anturium (Anthurium sp.) i storczyków falenopsis (Phalaenopsis sp.). Nieustająco pracuje się w nim nad nowymi technologiami uprawy i ich optymalizacją oraz sposobami na zrównoważoną produkcję. W zakresie hodowli, wraz z partnerem handlowym (KeyGene), udało się tej firmie zmapować genomy zarówno anturium, jak i storczyków falenopsis, dzięki czemu uzyskiwanie nowych odmian jest nie tylko szybsze, ale i ukierunkowane na wybrane cechy roślin. Firmy Anthura została ponadto doceniona za innowacyjność, wiedzę, doświadczenie i przedsiębiorczość.
Zwycięstwem firmy Hangzhou Huazhiyun Agricultural Investment Co Ltd z Chin zakończyła się rywalizacja w kategorii „materiał finalny i drzewa” Ltd). W kategorii „kwiaty cięte i rośliny cebulowe” złoto przypadło przedsiębiorstwu Hasfarm Holdings z Chin.

Na podstawie informacji AIPH

Related Posts

None found

Poprzedni artykułKontrole żywności – ustawa znowelizowana
Następny artykułWystawa Tulipanów w Wilanowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.