Promując anturium

Czerwcowe pokazy FlowerTrials® to nie tylko okazja do zapoznania się z najnowszym dorobkiem hodowlanym firm specjalizujących się w produkcji roślin ozdobnych, lecz również możliwość podpatrzenia ciekawych pomysłów marketingowych.

W firmie Anthura B.V., oprócz bogatej kolekcji falenopsisów i anturium w doniczkach oraz odmian tego drugiego gatunku polecanych do uprawy na kwiaty cięte, uwagę zwracała m.in. „kwitnąca ściana” (Flowering Wall) stworzona z kwitnących roślin anturium. Jak poinformował Hans Prins z tego przedsiębiorstwa, to reakcja na rozwijający się trend „zielonych ścian” stosowanych zarówno na zewnątrz budynków, jak i w pomieszczeniach. Rozwiązanie takie pełni rolę dekoracyjną, a także – dzięki zdolności oczyszczania powietrza przez rośliny i tłumienia hałasu – prozdrowotną.

Prezentowana ściana ma budowę modułową, umieszczone w niej rośliny (w doniczkach o średnicy 9 cm) wymagają niewielu zabiegów pielęgnacyjnych – woda jest im dostarczana za pomocą systemu Waterstick (sznurek chłonący wodę z rezerwuaru znajdującego się pod pojemnikiem), więc użytkownik musi jedynie od czasu do czasu uzupełnić jej zapas. Takie „kwitnące ściany” cieszą się zainteresowaniem zwłaszcza w biurach, hotelach i innych budynkach użyteczności publicznej.


„Kwitnąca ściana” z anturium

Ciekawym rozwiązaniem zaprezentowanym przez firmę Anthura B.V. było także kartonowe opakowanie na roślinę doniczkową, które może być wykorzystane np. przez sklepy internetowe. Po umieszczeniu w jego wnętrzu pojemnika z rośliną zmienia się położenie jego wewnętrznej warstwy, dzięki czemu tworzy się pierścień przytrzymujący doniczkę. Tak solidnie zabezpieczone rośliny nie niszczą się w transporcie i mogą być przemieszczane na znaczne odległości, co przetestowano na terenie Europy, a także podczas wysyłek do Chin.

Tekst i fot. Jolanta van Holstein
Naaldwijk, Holandia

Informacja pochodzi z numeru 9/2016 miesięcznika „Rośliny Ozdobne”

Related Posts

None found

Poprzedni artykułPierwszy deszcz od prawie 2 tygodni. Gdzie jest sucho?
Następny artykułZamiast wstrzymania dostaw jabłek przemysłowych jedynie ich ograniczenie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.