Rośliny oczyszczające powietrze – zaproszenie na webinarium 5.01.2020

Rośliny oczyszczające Powietrze
W okresie grzewczym jak bumerang powraca temat zanieczyszczenia powietrza. Nic dziwnego, że coraz częściej zwraca się uwagę na ten aspekt także w Polsce, gdyż na dziesięć najbardziej zanieczyszczonych miast europejskich siedem jest w naszym kraju.

Nie uciekniemy przed problemem zamykając się w pomieszczeniach, bowiem w nich także wszechobecne są szkodliwe substancje chemiczne, które ulatniają się z mebli, podłóg, farb, ubrań czy drukarek. Ale możemy sobie pomóc otaczając się roślinami doniczkowymi.

Poza niezaprzeczalnymi walorami dekoracyjnymi i korzystnym wpływem na psychikę ludzką, podnoszą one wilgotność w pomieszczeniach oraz potrafią wychwytywać z powietrza lotne związki organiczne. Liczne badania naukowe dowiodły, że niektóre rośliny mają wyjątkową zdolność pochłaniania i neutralizowania szkodliwych substancji.

Już 5 stycznia o g. 19 zapraszamy Państwa na webinarium, na którym dr. inż. Piotr Czuchaj z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, autor wydanej przez Plantpress Sp. z o.o. książki „Rośliny doniczkowe oczyszczające powietrze – w domu, w pracy, w szkole”, opowie o korzyściach płynących z otaczania się roślinami doniczkowymi oraz podpowie, które gatunki są najskuteczniejszymi „oczyszczaczami” powietrza. Taka dawka wiedzy pozwoli Państwu stworzyć w najbliższym otoczeniu wysepki zieleni, które będą miały korzystny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne.

Udział w spotkaniu jest bardzo prosty:

– we wtorek, 5 stycznia, o godzinie 18:55 należy kliknąć w link wydarzenia: https://plantpress.clickmeeting.com/rosliny-oczyszczajace-powietrze

– podać swoje imię oraz adres email i dołączyć do spotkania,

– można łączyć się z komputera, tabletu czy smartfona,

– do webinarium można dołączyć także w trakcie jego trwania.

Partnerem organizowanego przez nas spotkania jest firma ICL Polska Sp. z o.o., producent nawozów z serii Osmocote®.

Zachęcamy do śledzenia naszego portalu i profilu na Facebooku – już wkrótce informacje o kolejnych, ciekawych webinariach.

Related Posts

None found

Poprzedni artykułBronisze 29.12.2020 – sadownicy wracają z towarem
Następny artykułCykl konferencji Agrosimex 2021 – Wiedza plonuje!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.