Zaproszenie na webinarium pt. Drzewa w miastach – moda czy rozsądek?

Drzewa w mieście
Drzewa w miastach (i pozostałe rośliny) nazywane są coraz częściej „zieloną infrastrukturą”, bowiem w znaczący sposób wpływają na poprawę warunków życia mieszkańców.

Wzbogacają powietrze w tlen, nawilżają powietrze, zatrzymują pyły i zanieczyszczenia, ułatwiają retencjonowanie wody, obniżają temperaturę w czasie upałów, zmniejszają hałas rozpraszając fale dźwiękowe, pełnią funkcję estetyczną. Nie wszystkie jednak gatunki dobrze sobie radzą w tych trudnych warunkach, ale lata badań i obserwacji pozwalają na wytypowanie tych tolerancyjnych wobec zanieczyszczenia powietrza, suszy, wysokiej temperatury powietrza i zasolenia, a jednocześnie charakteryzujących się wysokimi walorami ozdobnymi.

O zaletach tej grupy roślin i dobrze drzew 20 stycznia o godz. 19 opowie podczas webinarium dr inż. Adam Marosz, który przez kilka lat zajmował się badaniami nad przydatnością wybranych taksonów do sadzenia w miastach. Swoją wiedzę na ten temat regularnie publikował w dwumiesięczniku „Szkółkarstwo” w cyklu zatytułowanym „Drzewa w miastach i przy drogach”, teraz podzieli się nią z Państwem. Zapraszamy do uczestnictwa nie tylko osoby odpowiedzialne za zieleń miejską, ale wszystkich, którym bliski jest temat „zielonej” infrastruktury.

Udział w spotkaniu jest bardzo prosty:

– w środę, 20 stycznia, o godzinie 18:55 należy kliknąć w link wydarzenia:

https://plantpress.clickmeeting.com/drzewa-w-miastach-moda-czy-rozsadek-

– podać swoje imię oraz adres email i dołączyć do spotkania,

– można łączyć się z komputera, tabletu czy smartfona,

– do webinarium można dołączyć także w trakcie jego trwania.

Partnerem organizowanego przez nas spotkania jest firma ICL Polska Sp. z o.o., producent nawozów z serii Osmocote®.

Webinarium - Drzewa w mieście

Related Posts

None found

Poprzedni artykułSad chroniony biologicznie – wnioski po trudnym sezonie – Webinarium 21.01.2021
Następny artykułUwagi do projektu Planu Strategicznego dla WPR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.