Woda zniszczyła uprawy ogrodnicze w Kenii

Tama na komercyjnej farmie kwiatów w Solai, (Kenia, w Dolinie Rift - Great Rift Valley, Wielki Rów - uskok tektoniczny o długości ok. 6 tys. km dzielący Afrykę), pękła w środę 9 maja wieczorem po tygodniach ulewnych deszczy tworząc rozlewisko, które spłynęło ze zbocza i zniszczyło tereny dwóch wiosek, niszcząc doszczętnie uprawy i zabijając co najmniej 47 osób.
Region Nakuru (z parkiem narodowym Nakuru) leży w sercu żyznej doliny z tysiącami komercyjnych gospodarstw rolnych, które produkują wszystko (od fasoli francuskiej, przez orzechy makadamia, po kwiaty cięte), co można wyeksportować do Europy. Kenia jest jednym z największych dostawców kwiatów ciętych na nasz kontynent, a róże z farmy Solai -o powierzchni prawie 900 ha – są eksportowane do Holandii i Niemiec.

Region ten jest usiany zbiornikami nawadniającymi zbudowanymi w ciągu ostatnich dwóch dekad, aby sprostać wymaganiom szybko rozwijającego się sektora rolnego, największego źródła wymiany zagranicznej dla największej gospodarki Afryki Wschodniej i ważnego źródła miejsc pracy. Po ciężkiej suszy w zeszłym roku, Afryka Wschodnia – Kenia, Somalia, Etiopia i Uganda – została dotknięta przez dwa miesiące ulewnych deszczy.  

za: Reuters 

Related Posts

None found

Poprzedni artykułMałe zapasy gruszek w Europie
Następny artykułWielka Majówka z Timac Agro Polska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.