6 sierpnia – Dniem Patriotyzmu?

Może się tak stać jeszcze w tym roku. Taką manifestację narodowej dumy wymyślono i zaproponowano władzom do przyjęcia w Rosji. Ma wyrażać nieugiętość kraju i jego mieszkańców wobec dążących do osłabienia Rosji narodów Zachodu. „Czyniki” pomysłowi przyklasnęły, ale…
Z inicjatywą ustanowienia nowego święta w Rosji wystąpił w listopadzie ubiegłego roku szef Stowarzyszenia Przedsiębiorców dla Rozwoju Patriotycznego Biznesu Rachman Jansukow. Ma ono wyrażać rosyjską dumę z oporu, jaki postawiła zachodnim społeczeństwom, które „chciały osłabić jej światową pozycję, doprowadzić do upadku stabilności gospodarczej i politycznej uczciwości.
Pierwszy zastępca ministra kultury Federacji Rosyjskiej poparł tę oddolną inicjatywę patriotycznego biznesu i projekt przesłał do Dumy Państwowej” jako „zasługujący na uwagę”. Jedynym mankamentem inicjatywy jest to, że jak zauważył minister „Rosyjskie święta i rocznice wymagają środków z budżetu federalnego. Wykonalność finansowa i gospodarcza również muszą być zbadane”.
 
za: themoscowtimes.com
pg

Related Posts

None found

Poprzedni artykułWażne: żelazo
Następny artykułROST – nowe standardy rosyjskiej produkcji warzyw szklarniowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.