Białoruska niespodzianka

Jak dotąd informowaliśmy od czasu do czasu o zatrzymaniu przez rosyjskich celników jakiejś partii owoców czy warzyw przewożonych z Polski przez Białoruś do Rosji. Po raz pierwszy przekazujemy: białoruscy celnicy też złapali przemytników. Tę radosną wiadomość o współpracy bratnich służb upowszechniamy za rosyjskim portalem fruitnews.com.
Jak poinformował Państwowy Komitet Celny Białorusi jego funkcjonariusze zatrzymali TIR-a wiozącego bez wymaganych dokumentów 19 ton świeżych gruszek o wartości około 37,5 tys. białoruskich rubli (Br) co odpowiada 1,1 mln rubli rosyjskich. Inna ekipa celników namierzyła przemieszczający się po krajach Unii Euroazjatyckiej TIR wyładowany 13 tonami warzyw. Wartość: 130 tys. białoruskich, albo 3,8 mln rosyjskich rubli. I jeszcze jeden sukces – 19 ton pomidorów z Polski bez wymaganych dokumentów przewozowych i certyfikatu. Kolejnych 75 tys. białoruskich lub 2,2 mln rosyjskich rubli. 
 
za: fruitnews.com

Related Posts

None found

Poprzedni artykułKombajn na medal
Następny artykułUkraina: co jest liderem eksportu owoców?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.