Copa i Cogeca popierają apel o zwiększenie budżetu UE

flaga Unii Europejskiej
Copa i Cogeca pochwaliły w tym tygodniu w Brukseli wyniki głosowania posłów do PE nad kolejnymi wieloletnimi ramami finansowymi, w którym domagano się utrzymania wydatków na rolnictwo.

Sekretarz generalny Copa i Cogeca Pekka Pesonen powiedział „Cieszymy się, że Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi Parlamentu Europejskiego przyjęła tę opinię, zredagowaną przez poseł Sofię Ribero, w sprawie przyszłych wieloletnich ram finansowych, w której znalazł się apel o zwiększenie wkładu państw członkowskich do budżetu ponad 1% dochodu narodowego brutto. Popieramy apel posłów o znalezienie nowych środków na sfinansowanie nowych i starych priorytetów”.

– Cieszę się, że posłowie do PE nie dążą do cięć w budżecie rolnym UE i chcą utrzymania płatności bezpośrednich dla rolników. Podobnie jak Copa i Cogeca, nie chcą również renacjonalizacji zasad WPR – dodał Pesonen. – Państwa członkowskie muszą zwiększyć swój wkład do budżetu, by WPR mogła odegrać swoją rolę jaką jest wspieranie rolników w zrównoważonej produkcji żywności dostępnej po przystępnych cenach dla konsumentów i jednoczesnym utrzymaniu żywotności obszarów wiejskich – podkreślił Pesonen.

Copa i Cogeca zwróciły się do Komisji Budżetowej Parlamentu Europejskiego i wszystkich posłów do PE o poparcie ich postulatów.

Źródło: Copa-Cogeca

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.