Najbardziej innowacyjne kobiety w rolnictwie

fot. Pixabay
Nagrody za innowacje dla kobiet w rolnictwie 2021 otrzymały Nazaret Mateos Alvarez z Hiszpanii i Immacolata Migliaccio z Włoch.

10 marca br. Copa-Cogeca, przy wsparciu Corteva Agriscience zorganizowała ceremonię wręczenia nagród w ramach VI edycji Nagrody za innowacje dla kobiet w rolnictwie. W tym roku celem Nagrody było ukazanie, w jaki sposób kobiety wspierają rozwój nowych modeli biznesowych, a także jaką rolę odgrywają w podejmowaniu najważniejszych wyzwań przed jakimi stają rolnictwo i leśnictwo, związanych z działaniami w zakresie klimatu.

I miejsce  –  Nazaret Mateos Alvarez z Hiszpanii – producentka ekologicznych grzybów, łącząca gospodarkę o obiegu zamkniętym z zasadą „zero odpadów”.

II miejsceImmacolata Migliaccio z Włoch, zajmująca się rolnictwem ekologicznym, w optymalny sposób wykorzystująca technologie cyfrowe i sztucznej inteligencji do uprawy swoich roślin.

W ramach nagrody Nazaret Mateos Alvarez otrzyma 10 000 €, a Immacolata
Migliaccio – 5 000 €/. Sponsorem nagród jest Corteva Agriscience.

Lotta Folkesson, przewodnicząca Komisji Kobiet Copa i Cogeca zwróciła uwagę, że:
tegoroczne zgłoszenia były wyjątkowe. Chcemy podziękować wszystkim kandydatkom – powiedziała. Wszystkie finalistki zasługują na uznanie roli, jaką odgrywają w naszym sektorze. Mam nadzieję, że zainspirują inne kobiety do podjęcia działalności rolniczej.

Monica Sorribas, wiceprzewodnicząca ds. marketingu w Europie w Corteva Agriscience powiedziała: Dzisiejszy dzień jest kolejnym przykładem na to, jak ważne jest wsparcie dla rolniczek i ich działań w zakresie łagodzenia skutków zmiany klimatu i dostosowywania się do nich. Chcemy usuwać bariery uniemożliwiające kobietom podjęcie działalności rolniczej. Pozwoli nam to na osiągnięcie większej równości płci.

Więcej informacji także tutaj
Źródło: Copa-Cogeca

Related Posts

None found

Poprzedni artykułPomoc dla poszkodowanych przez klęski żywiołowe – od dziś można składać wnioski
Następny artykułHodowcy odmiany ‘Ligol Red’ uhonorowani

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.