Dzień Ziemi w Krakowie

Miejsce sadzenia drzew na Sikorniku
W najbliższą sobotę, tj. 23 kwietnia, w ramach Dnia Ziemi 2016 , Zarząd Zieleni Miejskiej i władze Uniwersytetu  Rolniczego  serdecznie zapraszają pracowników i studentów do udziału w akcji sadzenia drzew, która odbędzie się  o godzinie 9.30 na terenie uroczyska Łasina na Sikorniku.
Wydarzenie stanowi pokłosie dyskusji w ramach  I Forum Green Smart City – głos nauki  w walce ze smogiem. W ramach wydarzenia na powierzchni 0,5 ha wysadzonych zostanie 2000 sadzonek buka i modrzewia. Sadzonki pochodzą z Zakładu Genetyki, Nasiennictwa i Szkółkarstwa Leśnego Wydziału Leśnego UR, którego kierownikiem jest dr hab. inż. Kinga Skrzyszewska, a zostały one wyhodowane w Stacji Dydaktyczno-Badawczej tego Zakładu w Krynicy Zdroju. Akcja sadzenia drzew w Krakowie ma odbywać się  cyklicznie. Jest to dar Uniwersytetu Rolniczego dla Krakowian i Małopolan.
 
W wydarzeniu udział wezmą również  pracownicy i studenci Uczelni współtworzących Związek Uczelni InnoTechKrak – Akademii Górniczo- Hutniczej i Politechniki Krakowskiej.
za: ur.krakow.pl
pg 

Related Posts

None found

Poprzedni artykuł1 maja premiera nowego tulipana o nazwie „Bronisław Komorowski”
Następny artykułZłote Medale WorldFood Warsaw 2016

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.