Husqvarna zredukuje emisję gazów cieplarnianych

Husqvarna Group to pierwsza szwedzka i pierwsza na świecie firma z sektora producentów maszyn i urządzeń do pielęgnacji lasów, ogrodów i parków, która zobowiązała się do redukcji emisji gazów cieplarnianych. Zobowiązanie to zostało zatwierdzone przez Science Based Targets Initiative.
 
Science Based Target Initiative to inicjatywa zrzeszająca firmy mające na celu zmniejszanie rosnącej emisji gazów cieplarnianych. Jednym z kluczowych celów SBTI jest utrzymanie wzrostu temperatury znacznie poniżej 2°C. Inicjatywa powstała w ramach współpracy Światowego Funduszu na rzecz Przyrody (WWF), UN Global Compact, CDP i Światowego Instytutu Zasobów Naturalnych (WRI).
Husqvarna Group do 2020 roku zobowiązała się do redukcji emisji gazów cieplarnianych o 10% w ramach całej korporacji. Proces ten rozpoczął się już w 2015 roku. Finalnie emisja gazów cieplarnianych zostanie zredukowana aż o 33% do roku 2035. 
Firma planuje zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych poprzez: przejście z produktów z silnikami spalinowymi na produkty akumulatorowe, wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań poprawiających efektywności produktów napędzanych silnikami spalinowymi, umiejscawianie produkcji blisko klienta i dystrybucję bezpośrednią produktów, zwiększenie wydajności transportu przez zoptymalizowanie opakowań, redukcję odpadów dzięki tzw. chudemu systemowi operacyjnemu (ang. lean operating system), wykorzystanie odnawialnych źródeł energii elektrycznej i/lub energii wytworzonej przez panele słoneczne, włączenie 150 największych dostawców do programu CO2 grupy Husqvarna, celem zwiększenia udziału wszystkich w łańcuchu wartości firmy.
 
Za: mat. Husqvarna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.