Strona główna Tagi Ochrona środowiska

ochrona środowiska

Zmiany klimatu a reakcja UE

Unia Europejska jest trzecim co do wielkości emitentem gazów cieplarnianych na świecie, po Chinach i USA. Jednocześnie UE jest kluczową stroną w negocjacjach klimatycznych pod egidą ONZ.

Produkcja żywności, która nie niszczy planety

Rosnąca wrażliwość konsumentów na zmiany klimatyczne wywołuje oczekiwanie, że również rolnicy i producenci rolni będą wdrażać więcej pro-środowiskowych standardów w uprawie roślin oraz hodowli zwierząt.

ecovio® M – rozwiązanie dla biodegradowalnych folii ściółkujących – niezawodnych w każdym gospodarstwie

Stosowanie biodegradowalnych folii ściółkujących w dobie zrównoważonego rolnictwa ma ogromne znaczenie. O problemach związanych z wykorzystaniem folii z tworzyw sztucznych w uprawie warzyw oraz o zaletach biodegradowalnej folii z ecovio® M jako alternatywie, korzystnej dla środowiska naturalnego rozmawiałam z dr Agatą Kruszec, Menedżerką Projektów i Ambasadorką Zrównoważonego Rozwoju BASF Polska oraz Maciejem Witą, Doradcą Agronomicznym BASF Polska.

Zobowiązania branży środków ochrony roślin

Producenci środków ochrony roślin są świadomi konieczności zmian w produkcji żywności na polu, by stała się ona bardziej zrównoważona i przyjazna dla środowiska.

Racjonalne działania w ochronie sadów przed szkodnikami

Jednym z najistotniejszych współcześnie działań jest zwiększanie produktywności w uprawach roślin. Niestety wszystkim uprawianym przez nas gatunkom towarzyszy znaczna rzesza roślinożerców, którzy przy nadmiernym rozmnożeniu stają się często ważnymi gospodarczo szkodnikami. 
 

Husqvarna zredukuje emisję gazów cieplarnianych

Husqvarna Group to pierwsza szwedzka i pierwsza na świecie firma z sektora producentów maszyn i urządzeń do pielęgnacji lasów, ogrodów i parków, która zobowiązała się do redukcji emisji gazów cieplarnianych. Zobowiązanie to zostało zatwierdzone przez Science Based Targets Initiative.
 

Jak zbić fortunę na walce o ochronę przyrody

Co drugiemu deweloperowi zdarzyło się zapłacić organizacji ekologicznej za odstąpienie od postępowania dotyczącego ich inwestycji – przyznaje Polski Związek Firm Deweloperskich.
 

Co dziesiątej europejskiej dzikiej pszczole grozi wyginięcie

Prawie co dziesiątej europejskiej dzikiej pszczole grozi wyginięcie z powodu nadmiernego rozwoju obszarów rolniczych, wykorzystania pestycydów i innych czynników - alarmują autorzy opublikowanego w czwartek raportu na temat populacji tych owadów. To pierwsze tego typu opracowanie na temat europejskich gatunków.

Rozpoczęcie konsultacji publicznych

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi rozpoczyna konsultacje publiczne projektu prognozy oddziaływania na środowisko dla projektu Programu Rozwoju Obszarów w Wiejskich 2014-2020 (PROW 2014-2020).

Global Landscapes Forum

Nadszedł czas, aby rolnictwo stało się centralnym tematem rozmów w sprawie klimatu w ramach ONZ – nawołuje Anette Engelund Friis, ekspert do spraw klimatu w World Farmers Organization i dodaje, że świat potrzebuje spójnego podejścia do rolnictwa.