Komitety COPA-COGECA za komisarzem D. Ciolosem

fot. P. Grel
Komitety COPA-COGECA wsparły w tym tygodniu unijnego komisarza ds. rolnictwa D. Ciolosa w sporze między UE a Marokiem w sprawie problemu eksportu pomidorów z Maroka na obszar Unii.

Sekretarz generalny COPA-COGECA, Pekka Pesonen, podkreślił: „Oferujemy nasze pełne poparcie komisarzowi Ciolosowi. Nie możemy wrócić do poprzedniego systemu cen wejścia dla pomidorów który stwarzał pole dla oszustw i nadużyć. To niedopuszczalne, że Maroko zaprzestało negocjacji z UE w kwestiach pozarolniczych umowy. Nowy system wejdzie w życie z dniem 1 października 2014. Nie możemy wrócić do starego systemu, który nie działa poprawnie. Zgadzamy się również z komisarzem Ciolosem, że UE nie powinna oferować premii w postaci dodatkowych kwot importowych na pomidory z Maroka. Już importujemy wiele z tego kraju, a import ten gwałtownie wzrasta – oczekuje się, że osiągnie ok. 400 000 ton w latach 2014-2015”.

Za: copa-cogeca
pg

Related Posts

None found

Poprzedni artykułBronisze: truskawki na półmetku, będzie mniej czereśni
Następny artykułNa polskiej wsi, czyli na pustyni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.