„Szkółkarstwo” na Święta

Ostrokrzew to krzew, który w tradycji anglosaskiej bardzo kojarzy się ze świętami Bożego Narodzenia. Zimozielone liście i czerwone jagody ostrokrzewu kolczastego w tym okresie coraz częściej zdobią jednak także polskie domy. W ostatnim tegorocznym numerze (6/2017) podpowiadamy, które gatunki i odmiany z rodzaju Ilex sprawdzą się najlepiej w produkcji owocujących pędów, a które lepiej – jako zimozielona (chociaż od tej reguły też u ostrokrzewów są wyjątki) ozdoba ogrodów w naszych warunkach klimatycznych.

Jak zwykle zapraszamy na wirtualne wycieczki po europejskich targach, wystawach i szkółkach – tym razem piszemy m.in. o 35. jubileuszowej edycji Plantarium, szkółkarstwie w Belgii czy trendach w tworzeniu ogrodów pokazanych na brytyjskiej imprezie RHS Chelsea Flower Show. W numerze także dalszy ciąg relacji z najważniejszego chyba wydarzenia szkółkarskiego w Polsce – wystawy Zieleń to Życie.

Obecnie nie da się już mówić o produkcji drzewek owocowych bez odpowiednich dla nich podkładek. O tym jak wygląda stan ich produkcji i rynek w Polsce, które są najpopularniejsze dla poszczególnych gatunków w ostatnim okresie piszemy w dziale sadowniczym. Tam też zapraszamy m.in. na rozmowę z Maciejem Lipeckim, prezesem Stowarzyszenia Polskich Szkółkarzy, który opisuje jak z perspektywy szkółkarza minęło ostatnie ćwierć wieku w tej branży.       

Poleca Wojciech Górka, redaktor naczelny dwumiesięcznika „Szkółkarstwo”.

„Szkółkarstwo” nr 6/2017 do nabycia w sklepie Plantpressu.

Related Posts

None found

Poprzedni artykuł„Miękkie” targi w Lublinie
Następny artykułPolska importerem rosyjskiego soku jabłkowego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.