11 lipca agencja Interfax podała informację o rosyjskich zastrzeżeniach wobec owoców eksportowanych do Federacji Rosyjskiej z Mołdowy. Na progu sezonu kraj (od tygodnia stowarzyszony z Unią Europejską) otrzymał od swojego głównego odbiorcy produktów ogrodniczych poważne ostrzeżenie.
Rossielhoznadzor poinformował służby fitosanitarne Mołdowy o kolejnym wykryciu 9 lipca obiektu kwarantannowego w importowanych z Mołdowy morelach. Była to owocówka wschodnia, którą – według Rosjan – w ubiegłym roku znajdowano w mołdowskich przesyłkach 15 razy. Wobec tego Rossielhoznadzor oświadczył, że „w przypadku wykrycia nowych obiektów kwarantannowych w produktach podlegających kontroli fitosanitarnej wwożonych na terytorium FR może być rozpatrzony wniosek o wprowadzenie czasowych ograniczeń” [importu].
Za: interfax.com
pg















![Zimowe ceny pomidorów, ale czy wszystkich? Niektóre są mniej cenione [13.03.2024] Pomidory](https://www.ogrodinfo.pl/wp-content/uploads/2024/03/Aktualne-ceny-polskich-pomidorow-218x150.jpg)

























